• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Programi za Win. Koi moze da rabotat na Linux

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Ova e lista na programi koi gi imam testirano so WINE, windows emulator za Linux, pod Linux i 100% perfektno rabotat bez nikakov problem.

Electronics Work Bench Final

Adobe Photoshop 9.0 CS2

mIRC All Versions

Internet Explorer 6 :)LOL:)

Sega tolku .. ajde vie kazuvajte nekoi .. kje ja updejtiram listata posle koga kje se restartiram na windows za da instaliram ushe nekoi programi :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Bump and update, можат и овие:

Pocket Tanks

Open Arena

Notepad

Засега тие ми се вртат у глава
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Има некоја контроверзија помеѓу работењето на Notepad и IE на Линукс. Гарант некоја програмерка од Линукс спиела со Бил :))
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Pakcet Tracer 4.11 работи беспрекорно, исто и Visuel CertExam Suite. :)
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,091
508
Ај нешто и од мене:
WinRar 3.6
Word 2003
PowerPoint 2003
со Excel имаше проблеми
Fast Stone Capture...
Тестирано на Ubuntu 8.04

потврдено со слика:
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
јас го тестирав oovoo преку wine ама не работеше, а сите контакти ми се на oovoo, поради тоа сеуште не можам да мигрирам целосно на linux. Инсталацијата одеше без проблем ама после тоа програмот не функционираше.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,159
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно