• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програми за Линукс Убунту 7.10?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Carbonium

Intern
20 септември 2007
10
0
Кои програми и каде може да ги најдам за линукс ако може например неро или нешто такво.. поздрав
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,667
183
www.zeroscience.mk
Зависно од кој програм сакаш, ќе ги прочиташ условите за него ако има такви..

Темата ти е премногу опширна така да најдобро место за да бараш програми за Линукс е Dr. Google. :ermm:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Самиот линукс си има околи 20000 програми зависи кој лунукс го имаш, само download треба да направиш. :))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,600
Мислења
824,370
Членови
28,092
Најнов член
mkcoach
На врв Дно