1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програми за BackUp (ваши искуства)

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од vik, 11 Април 2008.

 1. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Кажете со што правите BackUp на вашата машина (ако и воопшто правите:)) и која програма користите. Добри, лоши искуства со одредена програма и некои ниви предности и недостатоци.

  Па......Повелете!
   
 2. StenmarC

  StenmarC
  Intern

  716
  13
  16 Април 2007
  Најчесто копи-пејст користам, но сум го гористел и Cobian Backup. Добар е. Има доста опции
   
 3. taranenik

  taranenik
  Intern

  555
  13
  12 Јуни 2007
  Nt Backup, a mozes i acronis e dobar, zavisi za so ti treba backup.
   
 4. filipvselena

  filipvselena
  Gaining Experience

  2,798
  75
  7 Април 2007
  Norton Ghost според мене
   
 5. secure.boy

  secure.boy
  Intern

  125
  1
  23 Јануари 2008
 6. StarBuck

  StarBuck
  HC

  1,295
  48
  16 Февруари 2008
  QA
  OS X :)) Што и да отишло у је..м со windows-ot си имам аксес до фајловите од макот...
   
 7. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  Za Windows XP koristam Acronis True Image Home,
  za Win Server 2003 koristam Acronis Enterprise Server
  a za Linux PartImage(ne e dobar so NTFS particii).
  Nekako mi se najdobri ili sum jas naviknat na niv.
   
 8. secure.boy

  secure.boy
  Intern

  125
  1
  23 Јануари 2008
  i tivoli e mnogu dobar
  interesno e koga robotot gi menuva kasetite
   

Сподели

Вчитување...