• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програми за анимации [ТВ индустрија]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

_Poirot_

Intern
11 декември 2007
10
0
Ме интересира која програма е најраспространета за анимации и сакам да знам шо програми користат овие од ТВ за изработка на шпици на вести, емисии и сл.
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
за анимација имаш повеќе програми од кои мислам дека Adobe Flash е најраспространет (и за веб дизајн), а во ТВ индустријата, шпиците и вестите во...Adobe Premiere, Adobe After Effects, Vegas, Pinnacle Studio и многу други ... може некој и да дополни или имал работно искуство во некоја телевизија ;)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Голем дел од шпиците се 3D што значи се работени во 3D Studio Max, Maya и.т.н
Потоа со програми како Adobe After Effects се доработуваат и изгледаат така како што изгледаат... :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно