• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Programeri-Dizajneri

Статус
Затворена за нови мислења.

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Decki mi stigna ovoj meil, pa sakav da go spoedelam so vas. Mozda nekoj ke aplicira.

Zdravo kolegi,
Dokolku ste zainteresirani za rabota kako programeri ili dizajneri
na video igri i toa vo Ohrid, pratete mi CV najkasno do 25/08/2007
na [email protected] yahoo.com.
Imeno se raboti za Francuska firma koja razviva video igri za: Sony
PSP, PS2, Nintendo Game Cube, Wii, XBox 360...
Vo prodolzenie gi imate baranjata za dvete pozicii.

Pozdrav,
Ivan Chorbev

1. Position: Programmer.
Excellent opportunity to join the Programmers Team in Video Game
company!

Job Description:
- Design and Programming of the technical and game design document.
- Working closely with artists and other programmers to develop
efficient and fun gameplay systems.
- Ensure high quality code.
- Performe functional testing on their code.
- Fix bugs.
- Reporting to Producer, Lead Programmer or Technical Director.

Requirements:
- Strong C and C++ skills.
- Solid 3D math skills.
- A good knowledge of DirectX and / or OpenGl.
- Working within scheduled time constraints and technical
constraints.
- Working with a team environment.
- Showing particular attention to details.
- Being familiar with current games.
- Speaking English or French.

Location: Ohrid, Macedonia

2. Position: Artist.
Excellent opportunity to join the Graphics Team in Video Game
company!

Job Description:
- Design, and Development of 3D graphics and 2D interfaces.
- Creating Models for Environments, Objects, Vehicles, Characters
and Special Effects.
- Communicating with team, contributing ideas in a graphical nature.

Requirements:
- Must be creative and imaginative.
- Working within scheduled time constraints and technical
constraints.
- A good knowledge in 3D, including modelling, animation,
texturing, lighting, rendering, in 3ds Max.
- A good knowledge in any 2D software.
- Ability to learn new tools quickly.
- Speaking English or French.

Location: Ohrid, Macedonia

You should have a Portfolio that is ready to send to demonstrate
your capabilities for this role

Ajde, valjda nekoj se zainteresira.
Pozdravi :)
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Тој што ти го пратил мејлот е асистент кај мене на факултет, па ме интересираше за кои „Колеги“ станува збор, бидејќи човекот е асистент на повеќе факултети... тоа и не е некое Million Dollar Question, нели ?
 

DF-1

Intern
13 септември 2007
98
2
Јас студирам на ФЕИТ (поранешен ЕТФ) Информатика и компјутерско инженерство.
 

Object

Intern
18 септември 2007
75
0
Огласот на Чорбев постои веќе одамна, јас си реков веќе дека и се откажале од проектот, само сакам да кажам дека бараат многу колку што сум слушнал од човек кој беше на интервју.
 

deXterche

Intern
19 септември 2007
27
0
За почеток бараа само двајца, јас бев на интервјуто. Па ако тргне ќе бараат уште 10 па после две години уште 10. BTW мислам дека нема да го биде проектот, нема доволно стручни, бараат премногу!
 

deXterche

Intern
19 септември 2007
27
0
За почеток, тие двајца што ќе ги изберат (ако воопшто се најдат), ќе треба да конвертираат игра која е направена за PSP да е компатибилна во XBox 360.
Ова ќе е визата да ги примат, ако не успеат во рок од 6 месеци, се е аут:ua:

ени комент? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.221
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно