• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програмери ај да ве видам?!?

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Има ли некој кој знае да ми помогне да ги проширам моите знаења во програмирање во game maker и neobook 5
Ако има нека повели!

Се надевам дека има...

• Ја почнал/а темата

elite hacker

Intern
20 јуни 2008
71
0
Mislev dali nekoj znae da mi pomogne okolu gml a onoj vo neobook vrska neam kako se vika

Ako slusnal nekoj za niv
Slusnal li?

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Чекај малце,ти сакаш да правиш игри преку некоја си програма game maker,така?колку што знам јас,еден другар ми даде една игра што ја правел во таа програма и кога го прашав сокој јазик програмирал,он не ни знаеше што е тоа,така да мислам дека не ти треба програмирање за таа програма,ама ке проверам на интернет и ке видам како паботи програмава.

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
885
Ohrid
Чекај малце,ти сакаш да правиш игри преку некоја си програма game maker,така?колку што знам јас,еден другар ми даде една игра што ја правел во таа програма и кога го прашав сокој јазик програмирал,он не ни знаеше што е тоа,така да мислам дека не ти треба програмирање за таа програма,ама ке проверам на интернет и ке видам како паботи програмава.
Има дел.. Ја работев програмава пред некоја година.. Можеш да направиш некоја си едноставна игра и без кодирање.. Но ако сакаш тоа да изгледа малце по професионално, и секој предмет што ќе го внесиш да има некоја си посебна рандом функција, и незнам што друго.. Мора да кодираш..
Но, функциите се доста природни, така да.. нема да ти биде тешко да ја научиш.. Доволно е на google да се побара за basic function, па потоа со малце логика и со постепена надградба, ќе успееш во намерата..

PBaller

Intern
6 март 2008
76
0
Prvin smeni si go nickot pa posle pomachi se malce i pobaraj nekoj video tutorial ili ebook za toa shto te interesira. Preku forum nemozhe nikoj da te uchi tuku mozhe da ti pomogne so nekoj problem kaj sho ke zaglavish...

P.S. Pls nemoj so takvi naslovi...

Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,930
Членови
28,236