1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програмери ај да ве видам?!?

Дискусија во форумот 'Останати' започната од elite hacker, 25 Јуни 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. elite hacker

  elite hacker
  Intern

  71
  0
  20 Јуни 2008
  Има ли некој кој знае да ми помогне да ги проширам моите знаења во програмирање во game maker и neobook 5
  Ако има нека повели!

  Се надевам дека има...
   
 2. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
 3. elite hacker

  elite hacker
  Intern

  71
  0
  20 Јуни 2008
  Mislev dali nekoj znae da mi pomogne okolu gml a onoj vo neobook vrska neam kako se vika

  Ako slusnal nekoj za niv
  Slusnal li?
   
 4. The Shadow

  The Shadow
  Intern

  576
  5
  30 Март 2008
  Чекај малце,ти сакаш да правиш игри преку некоја си програма game maker,така?колку што знам јас,еден другар ми даде една игра што ја правел во таа програма и кога го прашав сокој јазик програмирал,он не ни знаеше што е тоа,така да мислам дека не ти треба програмирање за таа програма,ама ке проверам на интернет и ке видам како паботи програмава.
   
 5. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  825
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Има дел.. Ја работев програмава пред некоја година.. Можеш да направиш некоја си едноставна игра и без кодирање.. Но ако сакаш тоа да изгледа малце по професионално, и секој предмет што ќе го внесиш да има некоја си посебна рандом функција, и незнам што друго.. Мора да кодираш..
  Но, функциите се доста природни, така да.. нема да ти биде тешко да ја научиш.. Доволно е на google да се побара за basic function, па потоа со малце логика и со постепена надградба, ќе успееш во намерата..
   
 6. boki003-hacking

  boki003-hacking
  Intern

  112
  0
  1 Јуни 2008
  So game maker se prave kakva takva igra..
  Malce off topik
  Denes simnav nekoja programa the 3d gtame maker i moram da priznaam super e imam napraveno nesto i nemam zborovi...
   
 7. PBaller

  PBaller
  Intern

  76
  0
  6 Март 2008
  Prvin smeni si go nickot pa posle pomachi se malce i pobaraj nekoj video tutorial ili ebook za toa shto te interesira. Preku forum nemozhe nikoj da te uchi tuku mozhe da ti pomogne so nekoj problem kaj sho ke zaglavish...

  P.S. Pls nemoj so takvi naslovi...
   
 8. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  FYI човекот е баниран. ;)
   
 9. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,993
  503
  14 Април 2007
  Машко
  Бил ("Ладен :) " ) премногу добар
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...