• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програма за снимање на екранот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Ми треба програма, за снимање на екранот, некоја како SnagIt, но со повеќе опции ( посложена :rolleyes: ). Препорачајте секаква Freeware, Shareware програма.


Благодарам, однапред.
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Jas ednash go koristev 'my screen recorder pro' i nemozham da kazham deka e losh, a nemozham ni da napravam sporedba poshto drug program nemam koristeno.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас би ти ја препорачал Free Screen Recorder.

Key Features

* Records anything you see on your screen.
* Records sound from your microphone.
* Supports hotkey to start, pause, stop recording.
* Capture any part of the screen, even the entire desktop.
* Choose output video codec, framerate, audio codec, frequency.
* Mouse cursor recording can be turned on or off, true shape of the cursor is recorded.
* Show flashing rectangle when screen recording.
* Easy to use and user-friendly interface.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
И да, да можам да ставам музика на клипот што го снимам.

Фала на сите на продлозите. :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Фала на предлозите :), сепак ќе се вратам на SnagIt, HyperCam е добар, ама премногу сложен :))
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
ZD SOft screen recorder .... воопшто не е тешко за користење а има многу опции. Да не ти ги редам опциите еве ти print screen од прграмчето.

Добра фора е што можеш да си го подесиш регионот кај што ќе ти снима со што ќе заштедиш на меморија . (не знам за другите програмчиња како што)

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,019
Мислења
854,685
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно