• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Програма за менување на IP адреса...??

Тони

Gaining Experience
11 април 2008
511
168
Битола
имав пробано со повеќе програми да ја сменам ип адресата но со никоја не успеав да ја сменам
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Mozda glupo prasanje ali aj da si prasam. Mislev deka ip adresata moze da se smeni vo CMD so toa neli prvo ipcongi /release pa ipconfig/renew, ali adresata mi se vraka pak ista. E zosto nejke da se smeni? (da ve potsetam deka se taka mislev deka se menuva IP-to)....
 

Plamen

Intern
11 јануари 2008
63
1
inace moze taka preku cmd da smenis ip adresa megutoa zavisi so internet koristis, t.e. dali ISP ti dodeluva staticka ip adresa ili dynamicka ( dynamicka se menjava t.e. razlicni ip adresi imas ) taka da dokolku koristis staticka ip adresa zemi programce proxy ili kako i da gi vikaat ( ne sum rabotel so niv ) pa mislam deka bi uspeal da smenis ip adresa t.e. da izlezes so razlicna ip adresa na net .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.575
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно