1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програма за фискална каса

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од NERD., 16 Март 2014.

 1. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Здраво дечки, барам програма (по можност freeware, и на линукс да е нема проблем) за поврзување на фискален апарат со компјутер.
   
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  koj fiskalen?

  za rf500 testirano raboti top, programava e besplatna za edna fiskalna kasa i ima kompletno knigovotstvo
  http://www.metadata.com.mk/
   
 3. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Synergy SY50, мислам дека ќе биде..
  Не најдов ништо на страницата, треба да се јавам на дадениот број?
   
 4. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,707
  7 oктомври 2011
  kalfa
  mislam dek ja imam instalacijata ke proveram vo dukjan ke ti ja dadam, do 1 kase e free ako sakas povekje kasi i rabotni mesta ke mu se javis za licenca kolku kosta
   
 5. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  Во ред, фала. За еден компјутер ми е, ама ако има потреба понатаму ќе ги контактирам нив.
   
 6. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  Еве од тука симни ја линк
   
  На kaladziski и AngelMk им се допаѓа ова.
 7. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  да, ми текна на тоа уште преѓе, ја симнав.. продолжува потрагата, ако имате уште нешто пишете.. ми текнува дека имаше едно програмче за линукс, исто преку сериски порт се врзуваше фискалната но ич не ми текнува име..
   
 8. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  ајде бе форумџии :D
   
 9. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,377
  344
  19 Април 2010
  Машко
  ја зедов фискалната, euro 500 handy, препорака за програма?
   
 10. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
  Дечки, пробав да ја симнам програмава, ама не сака...
  Service Unavailable


  HTTP Error 503. The service is unavailable.

  Ова го покажува.
  Чаре? :)
   
 11. alex-st

  alex-st
  Gaining Experience

  147
  75
  1 Декември 2010
  Машко
 12. maci92

  maci92
  Intern

  23
  10
  22 Јануари 2014
  Машко
 13. stavrov69

  stavrov69
  Gaining Experience

  401
  200
  26 ноември 2008
  Машко

Сподели

Вчитување...