• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програма за download - ирање

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ми треба програма која ќе може да продолжи веќе претходно започнато download - ирање но прекинато, односно ми треба програма со која ќе започнувам да download - ирам некој фајл да речеме од 200 MB, сум download - ирал 150 MB и сум го исклучил компјутерот. E сега при следното приклучување на компјутерот да можам да го продолжам download - ирањето од таму од каде што сум застанал претходно, значи од тие 150 MB. Пробав со неколку програми ама небива - ја немаат таа функција, а за други не ми текнува моментално. И да напоменам дека не барам p2p или Torrent програма - ми треба само програма која ја има оваа функција и започнува download откако ќе и внесеш линк до фајлот кој сакаш да го download - ираш.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Има неколку познати програми.. Моментлано не користам никоја конкретно за да можам да ти препорачам. Ама сепак еве, Mass download manager го имам користено и мислам дека е сеуште decent програм за download..

Што се однесува до resume на download, сепак тоа зависи од серверот од кој симнуваш. Повеќетo од серверите ја поддржуваат оваа опција.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
јас го користам ова и многу сум задоволен а и за лиценцирање лесно ќе се снајдеш
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
FlashGet може да помогне во тие случаи...

Download: ТУКА

Тоа е тоа што барав, не дека и другите предлози за програми не беа добри, туку предлогот на liquidworm беше пред другите затоа и го испробав FlashGet прв и го добив тоа што го барав :tenk:S
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
јас го користам ова и многу сум задоволен а и за лиценцирање лесно ќе се снајдеш

Го имав и тоа испробано (средено, лиценцирано) и многу други, ама некако не ми беа како што треба, FlashGet беше она што барав.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Пробај го и ти FlashGet - навистина е далеку подобар и од Internet Download Manager и од Internet Download Accelerator и од Fresh Download и од многу други :da:
 

alex_under

Intern
26 јуни 2007
36
0
Искрено ти го препорачувам www.freedownloadmanager.org , многу е добар, пред него го гористев флешгет, ама овој ми е закон сеа за сеа, плус е бесплатен. Пробај го нема да зажалиш.
 

darkwarrior

Intern
22 јули 2007
45
1
zdr

jas go koristam programceto Orbit i mnogu mi pomaga na mene za da go simnes neznam na koj sajt no prati mi go tvojot e-mail pa ako go najdam doma ke ti go pratam.
 

Sasobt

Intern
12 ноември 2007
42
0
jas koristam Flash Get, podrzva se i torrenti i e2dk linkovi (od eMule donky ili slicni programi), pa vas izbor e sto sakate za programata sto vie barate od neja taka da jas bi vi ja preporacal Flash Get
i bi vi preporacal da ja namestite da skenira sekoj downloadiran fajl
 

tanush

Intern
3 ноември 2007
129
15
Мапет шоу
Не знам зошто се потребни такви програми. Операта и мозила имаат тоа вградено. Зарем има уште некој да го користи ИЕ? Да можам како би го избришал од компјутер.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,051
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно