• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

programa za detektiranje na driver

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dragan_Drazo

Intern
16 мај 2008
95
2
ako znaete nekoja programa koja koga bi se instaliral windows bi bi kazala koj driver mi treba za da ne probuvam sam da go baram koj ke odgovara nego samata da go detektira.Sretnav edno programce ama ne go simnav i potoa ne uspeav da go najdam toa programce pred da mu napravis format na c gi zacuvuva driverite i posle instalacijata so taa programa mozes da gi vratis i da ne se zamaras da baras koj driver bil i dali ke raboti. ako ja znae nekoj neka mi prati link. Odnapred fala
 

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
ako znaete nekoja programa koja koga bi se instaliral windows bi bi kazala koj driver mi treba za da ne probuvam sam da go baram koj ke odgovara nego samata da go detektira.Sretnav edno programce ama ne go simnav i potoa ne uspeav da go najdam toa programce pred da mu napravis format na c gi zacuvuva driverite i posle instalacijata so taa programa mozes da gi vratis i da ne se zamaras da baras koj driver bil i dali ke raboti. ako ja znae nekoj neka mi prati link. Odnapred fala
Probaj go ova Unknown Device Identifier 4.00 pobaraj go freeware e. Mislam deka ce ti brka rabota.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
А за правење back-up на драјверите, па да ги снимиш директно после форматче без нервози со менување цд-а и слично - My Drivers ќе ти сврши работа
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Иако темава е постара, сепак на некој ќе му се најде..
За back-up мене ми врши работа DriverMax исто бесплатно програмче.

А додека пак за наоѓање немам најдено некое баш добро..
Anyway.. Дали имате искуство со Driver Detective ?
Тоа би вршело работа, само што има многу незадоволни од него..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,019
Мислења
854,680
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно