• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програма за цртање алгоритми/диаграми

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Здраво,

Ме интересира дали некој користи некоја програма за цртање/структурирање алгоритми/диаграми.

Јас досега за оваа потреба го користев MindJet Mind Manager, кој и не е баш првенствено наменет за ова или едноставно на хартија си правам некој глобален концепт на проектот. Проблем претставува кога тоа треба да се продискутира со други и треба да се додадат или изменат некои работи, па се оди на втора ревизија која и понатаму може да се изменува и т.н. се додека не се утврди дека зацртаната функционалност е ок и се почнува со имплементација.

Се надевам дека постои некој таков програм па доколку знаете, кажете да не лутам и пробувам различни половични решенија.

Инаку главно се работи за PHP апликации чија функционалност во главни црти треба да се претстави графички.

Благодарам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,856
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно