• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Програма за бришење на драјвери

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Ако може да препорачате некоја програма за бришење на веќе инсталирани драјвери. Некоја што функционира многу добро ако знаете и бесплатна.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
reng а зошто не пробуваш со... десен клик на my computer -> Menage -> Device Menager и оди си uninstall на драјверот кој сакаш да го избришеш.
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
Знаев имав нешто,мислам дека на ЕНТЕР 9 имаше нешто.Т.е сигурен сум туку можеш да си инсталираш DRIVER DETECTIVE ти е најболје ти брише стари ако инслриаш нови и ти пронаоѓа.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Имаше од nVidia нивна алатка за деинсталација на нивните драјвери, поточно на Detonator серијата. DETONATOR R.I.P. тука.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Јас го користам Revo Uninstaller, кој го брише програмот што сакам да го uninstall-ирам тотално од целиот компјутер... супер е!
btw програмата го регистрира програмот откако ќе е инсталиран после Revo Uninstaller...
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.816
85
Така остануваат некои фајлчиња кои можат (но немора) да направат проблем со други драјвери. :rolleyes:

хмм интересна информација мислев дека не остануваат фајлови после нормалното обичното бришење на драјвери.Постои ли ваков програм за бришење на Ати драјвери?Позз:bravo::bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Ако го uninstall-ираш со Revo Uninstaller не остануваат фалјови, никакви
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

graf

Intern
9 април 2007
67
2
e sega koga sme kaj Drajveri da prasam Znaci go formatiram Pc i nemam cd inja so drajveri kazete mi nekoe programce sto i da e da naprai Search i da vidi koi Drajveri Falat i jas posle da si gi simnam od net, dosega 2/3 pati koristev Driver Scan ama pocna da me zeza ako znae nekoj neka pise
Odnapred Blagodaram
 

Dac-14

Intern
12 декември 2007
75
0
e sega koga sme kaj Drajveri da prasam Znaci go formatiram Pc i nemam cd inja so drajveri kazete mi nekoe programce sto i da e da naprai Search i da vidi koi Drajveri Falat i jas posle da si gi simnam od net, dosega 2/3 pati koristev Driver Scan ama pocna da me zeza ako znae nekoj neka pise
Odnapred Blagodaram

Ти го дадов совршениот програм DRIVER DETECTIVE кое можеш да го симнеш од јавната страница download.com и мислам дека тоа би било све.Според името се препознава што прави програмата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.222
Мислења
919.121
Членови
32.885
Огласи
1.036
Најнов член
link4aa
На врв Дно