1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Програма како Team Viewer

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од makedonce, 21 Декември 2008.

1. makedonce

makedonce
    Intern

609
    11
    12 Април 2007
    Ми треба некоја програма слична на Team Viewer до сега не ми бараше да ја регистрирам така да ми прави проблеми и ми треба друг вариант , се надевам да има

Поздрав и фала

2. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    VNC Viewer сигурно ќе ти заврши работа

3. makedonce

makedonce
    Intern

609
    11
    12 Април 2007
    да ја знам таа сега неа ја користам некоја друга да знаеш по лесна

4. 386ka

386ka
    Gaining Experience

2,360
    189
    22 Декември 2007
    Ај да не отварам нова тема, и мене ми е потребен таков програм што ке прави виртуелна конекција на веќе постоечка ЛАН мрежа, ми треба да има пасворди и да може повеќе компјутери да се поврзани одеднаш.

5. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,717
    218
    27 oктомври 2007
    Машко
    Windows Remote Desktop во тој случај би требало да ви заврши работа. Макар што ја си го користам Team Viewer и ништо не ми бара никаква регистрација и плаќање.

6. 386ka

386ka
    Gaining Experience

2,360
    189
    22 Декември 2007
    Мене ми е за пренос на податоци, така да remote desktop не врши работа. И БТЊ, треба да е некоја полесна програма за користење.

7. BaDcopY

BaDcopY
    Intern

51
    0
    15 Декември 2008
    Imam jas TeamViewer 3 , Kaj mene raboti super.. da vi ja pratam pa da probate ?

8. fuUuUzZzZy

fuUuUzZzZy
    Mr. Sensei

4,837
    824
    14 Декември 2007
    Машко
    Game developer, VFX Artist
    И кај мене работи TeamViewer..

Инаку, овде има наведено доста такви такви програми, слични како TeamViewer.. Ме мрзи да ги читам постовите, ама мислам дека имаше и за размена на податоци..

9. Password

Password
    Intern

393
    9
    10 Април 2007
  10. Zeratul

Zeratul
    Intern

242
    29
    30 ноември 2008
    Хм, зошто да не може пренос на податоци со remote desktop... Само врзи локални ресурси на properties. Е сеа, колку брзо ќе биде, ќе си видиш.

Инаку, Ultra VNC може да ти заврши работа, според мене не е толку комплициран за работа, имаш fastpush инсталација, па дури и интеграција со домејн, односно Active Directory. Плус, бесплатно е.

11. 386ka

386ka
    Gaining Experience

2,360
    189
    22 Декември 2007
    Мене ми е за луге кои помалце се разбираат сваќате? Remote desktopi и слично е многу комплицирано за нив. Ми треба нешто со што ке си имаат пристап до податоците на локалните драјвови, а не само на посебни фолдери или како на ФТП сервери. Имам лошо искуство со ФТП сервери, многу се unreliable и нестабилни.

12. igorkrst

igorkrst
    Intern

400
    1
    13 Јули 2007
    Не знам зашто ти бара регистрација Тимвјуер, да не си избрал при инсталација дека ти е за комерцијална употреба. Кај мене не бара такво нешто.

13. Supporter

Supporter
    Gaining Experience

850
    141
    31 Август 2008
    За да ти работи Team Viewer треба да го инсталираш како Private User па нема да ти бара никаква лиценца. Пробај ја новата верзија на ТЕАМ и мислам дека ќе ти сврши работа.

14. makedonce

makedonce
    Intern

609
    11
    12 Април 2007
    ок фала на сите ќе се помачам со radmin :)

15. Тони

Тони
    Gaining Experience

511
    169
    11 Април 2008
    Машко
    Студент
    оти секогаш вака ми вади ?

Connecting to 77.28.**.**
    Cannot connect to the server

Шо треба да се подеси ?