1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програма како Team Viewer

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од makedonce, 21 Декември 2008.

 1. makedonce

  makedonce
  Intern

  609
  11
  12 Април 2007
  Ми треба некоја програма слична на Team Viewer до сега не ми бараше да ја регистрирам така да ми прави проблеми и ми треба друг вариант , се надевам да има

  Поздрав и фала
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  VNC Viewer сигурно ќе ти заврши работа
   
 3. makedonce

  makedonce
  Intern

  609
  11
  12 Април 2007
  да ја знам таа сега неа ја користам некоја друга да знаеш по лесна
   
 4. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Ај да не отварам нова тема, и мене ми е потребен таков програм што ке прави виртуелна конекција на веќе постоечка ЛАН мрежа, ми треба да има пасворди и да може повеќе компјутери да се поврзани одеднаш.
   
 5. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Windows Remote Desktop во тој случај би требало да ви заврши работа. Макар што ја си го користам Team Viewer и ништо не ми бара никаква регистрација и плаќање.
   
 6. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Мене ми е за пренос на податоци, така да remote desktop не врши работа. И БТЊ, треба да е некоја полесна програма за користење.
   
 7. BaDcopY

  BaDcopY
  Intern

  51
  0
  15 Декември 2008
  Imam jas TeamViewer 3 , Kaj mene raboti super.. da vi ja pratam pa da probate ?
   
 8. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,837
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  И кај мене работи TeamViewer..

  Инаку, овде има наведено доста такви такви програми, слични како TeamViewer.. Ме мрзи да ги читам постовите, ама мислам дека имаше и за размена на податоци..
   
 9. Password

  Password
  Intern

  393
  9
  10 Април 2007
 10. Zeratul

  Zeratul
  Intern

  242
  29
  30 ноември 2008
  Хм, зошто да не може пренос на податоци со remote desktop... Само врзи локални ресурси на properties. Е сеа, колку брзо ќе биде, ќе си видиш.

  Инаку, Ultra VNC може да ти заврши работа, според мене не е толку комплициран за работа, имаш fastpush инсталација, па дури и интеграција со домејн, односно Active Directory. Плус, бесплатно е.
   
 11. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Мене ми е за луге кои помалце се разбираат сваќате? Remote desktopi и слично е многу комплицирано за нив. Ми треба нешто со што ке си имаат пристап до податоците на локалните драјвови, а не само на посебни фолдери или како на ФТП сервери. Имам лошо искуство со ФТП сервери, многу се unreliable и нестабилни.
   
 12. igorkrst

  igorkrst
  Intern

  400
  1
  13 Јули 2007
  Не знам зашто ти бара регистрација Тимвјуер, да не си избрал при инсталација дека ти е за комерцијална употреба. Кај мене не бара такво нешто.
   
 13. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  За да ти работи Team Viewer треба да го инсталираш како Private User па нема да ти бара никаква лиценца. Пробај ја новата верзија на ТЕАМ и мислам дека ќе ти сврши работа.
   
 14. makedonce

  makedonce
  Intern

  609
  11
  12 Април 2007
  ок фала на сите ќе се помачам со radmin :)
   
 15. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  оти секогаш вака ми вади ?

  Connecting to 77.28.**.**
  Cannot connect to the server

  Шо треба да се подеси ?
   

Сподели

Вчитување...