• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програм за водење кафич

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,319
3,305
Скопје
www.gorast.com
Знае ли некој убав програм за водење кафич? Да има стандардни работи како сите овие програми што работат во дос промт по Скопските локали ама да биде на Windows. Уште ако имате да го пратите или линк :D петка ке ви пишам :D

Кој ке учини ке го праиме леш една вечер :D

Поздрав
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Ах баш пред година дена правев таков проект, доста добро решение беше, само што требаше да биде за PDA направи, ама беше направен во стандард јава... Му фалеше и со датабаза поврзување... Може некој ден ќе му ја седнам да го средам и да го нудам по земјава за ултра-ниска цена :) еве најдов и неколку скриншота стари.... :rolleyes:

 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
Знае ли некој убав програм за водење кафич? Да има стандардни работи како сите овие програми што работат во дос промт по Скопските локали ама да биде на Windows. Уште ако имате да го пратите или линк :D петка ке ви пишам :D

Кој ке учини ке го праиме леш една вечер :D

Поздрав
e da be 5ka da mi pises pa da padnam posle...heheheh....brat www.google.com

Се бара програма за Кафич, а не за Интернет кафе. :rolleyes:
pa dobro moze samo da se smeni...dokolku sustinata e ista
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,319
3,305
Скопје
www.gorast.com
Фала, само што сум девојка, и имав малку помош затоа што беше групна работа :LOL:
"Dechko izvini, devojko da platam!"

Уште покеф ми е дека е со женски ракопис пишуван програмот ;D

sry уште еднаш! :D
 

She

Intern
18 април 2007
7
1
Дечки, апдејт на темава? :) Дали го пробавте софтверот на Neopos?
И дали препорачувате некој друг... или спецификација што се’ треба да содржи да си испрограмираме сами :D
 

Noe

Intern
23 ноември 2007
106
2
Еден апдејт на темава. Од пред некое време на македонскиот пазар работи руски софтвер - R-Keeper. Модерен и професионален софтвер за водење на кафичи, ресторани, барови, достава итн... Решението е распространето во 40 земји со над 35.000 имплементации и нуди комплетна покриеност во сите сегменти на угостителското работење.

http://rkeeper.mk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,568
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно