1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Програм за средување на PC ?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Sylvester, 6 Септември 2009.

 1. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  440
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Ајде ако може да ми предложите некој програм за да ми среди регистри , да избрише непотребни работи, за оптимизација и др.....( дали е добар TuneUp 2009 ?)

  Кажете кој е најдобар ?
  Благодарам однапред !
   
 2. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Advanced System Care... ја овој го користам и супер работи, многу подобро од TuneUp
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  297
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  И не го заборавајте CCleaner :)
   
 4. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  792
  430
  29 Јануари 2009
  А пак јас сум задоволен корисник на TuneUp Utilities 2009, мене добро ми ја врши работата.
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,549
  25,668
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 6. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  За регистри, Registry Easy, а за систем, CCleaner.
   
 7. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  Доколку ти е потребен дефрагментатор би ти го препорачал O&O Defragmentator 11 или пак Puran Defrag

  Јас го користам вториов бидејќи има опција при стартап да дефрагментира:D

  ПС највероватно и овој другиов има само не сум побарал:zbunet3:
   
 8. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,629
  1,294
  13 Август 2009
  Машко
  Он-топик: CCleaner

  ОФФ: Што к*р ке ти е дефрагментација секој пат кога работиш на компјутеро.. Дефрагментација се прави еднаш месечно.. со Perfect Disk 10
   
 9. darko

  darko
  Intern

  35
  0
  17 Јануари 2008
  TuneUp Utilities ќе ти заврши одлична работа
   
 10. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  440
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Не барав програм за дефрагментација !!!
   
 11. UnderMyRules

  UnderMyRules
  Gaining Experience

  704
  183
  27 ноември 2008
  Машко
  Дефинитивно Tune Up 2009.Многу е лесен за користење.One click и тоа све ти средува
   
 12. linksys

  linksys
  Баниран/a

  507
  22
  14 Март 2009
  Argente - Registry Cleaner zakon e.Kako sto spomnaa i drugite pogore Mnogu dobra programa e: Tune Up 2009
   
 13. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  440
  41
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Добро во ред дечки ! Фала !
  Може клуч на темава !
   
Слични теми
 1. RFox
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,116
 2. ernesto
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,051
 3. boro1
  Одговори:
  75
  Прегледи:
  8,386
 4. mariomako
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,288
Вчитување...

Сподели

Вчитување...