• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Program za snimanje CD/DVD za Linux

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
Aj ako mozete da mi kazete nekoj program za snimanje cedea kako na primer sto e nero vo windows.
Za Ubuntu...

pozz
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Aj ako mozete da mi kazete nekoj program za snimanje cedea kako na primer sto e nero vo windows.
Za Ubuntu...

pozz
иди во адд/ремове и побарај или симни си аутоматикс и имаш таму посебен таб за програми за снимање на двд/цд.Јас би ти препорачал аутоматикс.
http://www.getautomatix.com/apt/dis...-i386/automatix2_1.1-4.12-7.04feisty_i386.deb
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
Okej znam za toa add/remove samo mi trebashe malku pomosh za imeto se dvoumev megu nekoi :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
Ej imam eden problem go simnav programot od linkot sto si mi go pratil i koga ke kliknam dvapati na nego mi se otvori i pishuva
Error: Dependency is not satisfiable: python2.4
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Justice

Intern
28 август 2007
30
0
Eve se snajdov instalirav CD/DVD Writer GnomeBaker i mnogu mi se dopaga no sepak blagodaram za pomoshta.

pozz :bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,882
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно