• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Програм за симнување на музика од јутуб и други платформи..

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.797
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Потребен ми е некој програм за симнување на мп3 музика од јутуб и останати платформи преку принцип на директен линк до самото видео...
Имаше порано bearshare , emule али не функционираат баш сега...
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.058
12.650
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Само најди му го кој е параметарот да чува само аудио. Или исечи си го сам (на пример со ffmpeg).

Овој е најнапреден и ги знае сите финти на Јутјуб, се апдејтира отприлика еднаш месечно.

Може да симнува и плејлисти (не сум пробал).

Ако му ги дадеш cookies од browser-от на кој си логиран на Youtube Premium, го имаш поквалитетното аудио.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.797
5.430
Ethermine
www.facebook.com
you2mp3 на Google барај
Оваа е апк за андроиди телефони. На мене ми треба за виндовс 10ка.


Само најди му го кој е параметарот да чува само аудио. Или исечи си го сам (на пример со ffmpeg).

Овој е најнапреден и ги знае сите финти на Јутјуб, се апдејтира отприлика еднаш месечно.

Може да симнува и плејлисти (не сум пробал).

Ако му ги дадеш cookies од browser-от на кој си логиран на Youtube Premium, го имаш поквалитетното аудио.
Премногу комплицирано...
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.058
12.650
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4.637
14.131
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Немам
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Ducky One2 SF, Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
4K Video Downloader
Имаш опција да симнува само аудио. Снимаш линк од youtube и само клик на апликацијата и се врзува линкот и симиња. Просто ко пасуљ.
А симнува и цели плејлисти и канали (идеално за оние на кои им треба @Маша и Медо :) ). Јас дури и си го купив.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Потребен ми е некој програм за симнување на мп3 музика од јутуб и останати платформи преку принцип на директен линк до самото видео...
Имаше порано bearshare , emule али не функционираат баш сега...
Јас ова го користам и сум презадоволен..Баш си го пунев мобилниот со мп3-ки за по пат у Грција :cool:


Само копираш линк од видеото што сакаш да го симнеш и имаш опции кој квалитет - дали видео - дали мп3 и даунлоуд и готово ;)
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
557
701
Недојдија
А симнува и цели плејлисти и канали (идеално за оние на кои им треба @Маша и Медо :) ). Јас дури и си го купив.
Јесте, апсолутно е добар. И јас од време на време симнувам серии или музика цели плеј листи. За разлика од тебе јас не си го купив, туку си го симнав од торент кракован :p
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.555
5.321
Skopje
Па работата е да има што да слушаш и кога си без интернет - нели ?
За таква евентуалност има торенти. И тоа со подобар квалитет од YT. Иако не можам да смислам ситуација каде што би бил без интернет...
 

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.146
10.767
Скопје
Премногу комплицирано...
Ич не е комплицирано само треба малку од малку да разбираш.
Пошо ти не разбираш и не знаеш каква ѕвероња од програм е ова, еве јас ќе ти упростам.

Пејстни го ова во Notepad и зачувај го како stosakas.bat
Код:
@echo Vnesi link be Pane
set /p provincija=
yt-dlp.exe -x --audio-format mp3 %provincija% -o '%%(title)s.%%(ext)s'
Симни го yt-dlp и стај го во истиот фолдер кај што е stosakas.bat.
Кликни два пати на stosakas.bat
Пејст линкот од Youtube.
...
Магија.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.555
5.321
Skopje
Не секогаш има сè на платформите.
Да, за ова се сложувам. Мене лично Spotify ми ги покрива музичките интереси. Е сега, ако си по турбо фолкот и слично, не знам, "нисам изодавде".
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
557
701
Недојдија
Поред толку квалитетни стриминг платформи грев e да симнуваш mp3-ки од YT...
Понекогаш некоја ретка песна ја има на youtube , а ја нема на торент, или нема семки. Тако да доунлоудерите се одлична ствар, нарочито за мене,
а очигледно и за Пане кои сакаме да имаме песни на уред и да не сме зависни од интернет у дадени моменти.
@Pane24 симни го 4K downloaderot погоре и раат ќе си чинеш.
Покрај емпе3ки ќе си симињаш и виделца.
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3.337
3.997
Премногу комплицирано...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.797
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Понекогаш некоја ретка песна ја има на youtube , а ја нема на торент, или нема семки. Тако да доунлоудерите се одлична ствар, нарочито за мене,
а очигледно и за Пане кои сакаме да имаме песни на уред и да не сме зависни од интернет у дадени моменти.
@Pane24 симни го 4K downloaderot погоре и раат ќе си чинеш.
Покрај емпе3ки ќе си симињаш и виделца.
Нешто се дешава со Јутуб, избришани се автори на песни , музичари. Ми беше чудно дека ми ги немаа на плејлистата на јутуб и низ глобално низ јутуб. А предобри музики беа. Сеа на другиве не можам да си ги најдам по име бидеќи не ги ни паметам. Затоа овака сакам све локално на хдд да си чувам.
Ич не е комплицирано само треба малку од малку да разбираш.
Пошо ти не разбираш и не знаеш каква ѕвероња од програм е ова, еве јас ќе ти упростам.

Пејстни го ова во Notepad и зачувај го како stosakas.bat
Код:
@echo Vnesi link be Pane
set /p provincija=
yt-dlp.exe -x --audio-format mp3 %provincija% -o '%%(title)s.%%(ext)s'
Симни го yt-dlp и стај го во истиот фолдер кај што е stosakas.bat.
Кликни два пати на stosakas.bat
Пејст линкот од Youtube.
...
Магија.
Авиде изненадуваш...
Screenshot_158.png
Screenshot_159.png
во webm формат ми ја дава песната.
Screenshot_160.png
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
215
633
Скопје
Нормално, јутуб не чува аудио во mp3, а програмот само го симнува такво какво што е. За да го конвертира му треба ffmpeg.

Ама кој да чита туторијали ;)

Дај му направиме програмче на Пане специјално некое вака Авид го измачи со ова. :ROFLMAO:
 
  • Хаха
Реакции: Avid

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.146
10.767
Скопје
Нешто се дешава со Јутуб, избришани се автори на песни , музичари. Ми беше чудно дека ми ги немаа на плејлистата на јутуб и низ глобално низ јутуб. А предобри музики беа. Сеа на другиве не можам да си ги најдам по име бидеќи не ги ни паметам. Затоа овака сакам све локално на хдд да си чувам.

Авиде изненадуваш...
Погледнете го атачментот 114418
Погледнете го атачментот 114419
во webm формат ми ја дава песната.
Погледнете го атачментот 114420
Хмм ја у фолдерот го немам ffmpeg. Ама го имам ставено во PATH па затоа изглеа без да видам си го користи.
Така што, Пане, само симни ffmpeg и стај го во истиот фолдер со yt-dlp.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.560
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно