• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програм за мрежна проверка на хардвер

  • Ја почнал/а темата
  • #1

noviot

Gaining Experience
1 февруари 2008
93
50
Дечки, ве молам за помош :plachko2: Потребен ми е програм со кој ќе можам да проверам хардверска структура на повеќе компјутери во мрежа, поточно ми треба за проверка на состојба на меморија (колку слотови има на матична плоча, дали се пополнети сите , на пр. 2 слота со по 128МБ плочки). Пробав со Everest Ultimate, ама он дава резултати само за едно PC. Фала.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,713
Мислења
831,141
Членови
28,704
Најнов член
stojanovvlado
На врв Дно