• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Програм за клонорање SD карта?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
278
166
^ Некој да препорача или сподели искуство?
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,709
6,731
www.mikrotikmacedonia.net
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,144
13,754
^ Некој да препорача или сподели искуство?
Acronis True Image (го имаш бесплатна верзија како WD Edition на страната од WD. Единствен услов е да имаш еден WD диск во системот)

Јас имам успешно клонирано USB драјв. Само треба да означиш Track 0 и да добереш secotor by sector ако се работи за boot картичка или со лоши сектори (заедно со нив ќе направи)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,830
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно