1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Програм за клонирање на MAC адреси

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ernesto, 26 Септември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. ernesto

ernesto
    Intern

175
    10
    8 Април 2008
    Машко
    Web developer
    Имам кабелски Модем Motorola SURFboard SB5100E и сакам на истиот да ја клонирам MAC адресата со MAC адреса од друг исти таков модем. Дали некој ова го има работено или пробано, ме инресира, и дали има некој програм за клонирање на MAC адреси ама не за мрежна карта таков имам, ми треба за клонирање на кабелски модем.
    Кој знае барем нешто од ова тема да помогне нека пишува.
    Ова ми е затоа што сакам да пробам со MACадреса од модем на другар ми дали ке работи модемот кај мене ако ја клонирам, дали ке има интернет без врска дали ми е платен или не а на другар ми е платен. Инаку сум на кабелски интернет на CableTel.
    Ајде помагајте а освен на мене ова тема сигурно ке биде корисна и за многу други членови на it.com.mk :)
    Поздрав пријатели

2. petar.bt

petar.bt
    Intern

731
    20
    12 Август 2007
    имам слушнато дека само хардверски се менва. го отвораш внатре и прајш нешто таму:D можи има и некоја програма. и јас барав ама ништо не најдов.

3. 386ka

386ka
    Gaining Experience

2,360
    189
    22 Декември 2007
    Нема да добиеш овде одговор, може да биде искористено во негативни цели. Поздрав :baknezh:

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...