1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Профитирање од форумот и грабеж на членови

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од SiPy`, 19 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,168
  26,830
  4 Септември 2008
  @Pane24, Ги продава 90% од работите по одлични цени, он не спаѓа во групата која ја опишувате.
   
  На RoninMK, Lokvan, toplel и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,105
  3,466
  7 ноември 2014
  Машко
  Хах, не ми се верува што читам - препродавање на крадени клучеви од eBay било според сите правила. :D

  Абе 100 страни ви изнапишав во тоа темата, ама гледам само @Avid ме читал...
   
  На -={K-O-R-U-N}=-, damil, farkizz и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,190
  6,243
  21 Јануари 2009
  Кутрите они што продале за џабалак, може и у зијан отишле колку да им удоволат на членовите...
   
  Викса, bicikle, JasSum и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Има два типа луѓе на форумов.
  1. Споделуваат знаење, се грижат за заедницата...
  2. Прават профит. Најбитно им е профит. Заедницата за нив се овци што треба да бидат бричени (не шишани).

  Тие вторите имаат и краток фитиљ, па ко ќе им кажеш со усул да шишаат, да не бричат, одма се организираат во чопор и напаѓаат. Секој што сакал че продавал.
  Ок, еве соодветен оглас од мене

  П.С. Има тема за задоволни купувачи. Полна е со коментари. Ко што има и тема за аздисани членови кои би им забранил користење на делот за огласи.
   
  На draganamon, martin17, DaVoRkNe и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  Зошто тогаш некои огласи наликуваат на бувљак?
  И тоа не само по работите што се продаваат, туку и по односот на тие што ги ставиле тие огласи. Нели "заработуваат, пуздер прават" а се ценкаат за 200 денари? :D
   
  На DaVoRkNe и Avid им се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,985
  4,223
  28 oктомври 2008
  А бе на никој не му текнува дека никот наопаку ти е ДИВА:D
   
  На 1s3ct0wN, Pane24, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Зошто ми е избришан огласот?
  Што е разлика од мојот оглас до огласот на продажба на вин клучеви, а демек пиратерија не е дозволена. Ај бар да ги даваше си блиска цена на ибеј, ова е кланица.
  Другите глупости што се продаваат ко у салон да ги купувам не сакам ни да ги коментирам

  Или уште подобро, кога некој веќе заработува од форумов, нека биде еден оглас неделно фри, а да се плаќа за спамување.

  Барам да ми се врати огласот.
  Најмногу може да се заклучи, оти не сакам дискусија за цените.
   
  На martin17, 1s3ct0wN, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,618
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Затоа што твојот оглас е ташакларам, заебанција. Плус е спротивен на правилата според кои е дозволено да се огласува IT опрема. Муда за бубрези не е дозволено да се огласува.

  Не е дозволена, а клучевите не се пиратерија!

  Никој никого не прислува на „колење“. Не разбирам за што се плачкиве...

  Ова е царска заповед? или наредба од газдата на it.com.mk? :D
   
  Последна промена: 22 oктомври 2019
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Така де, некои само предупредија...
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,201
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе кој нема пари нормално ќе се ценка, не сите исто имаме на некој му значат 100-200 денари. На тој што му значат 100-200 денари нема да плати 600 за „клуч“, нема да плати ни 1.5$ на ebay. Нема ни да коментира. Галама се дигна според мене без потреба, ама ајде драма малце не е на одмет.

  @Avid VS @Pane24 ми се стално забавни.

  Ауу која тема искочи доле во related МТ-НЕТ ГРАБЕЖ
   
  igor_igor, Zippo, Маша и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,618
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Предупредија со насолзени очи и растреперен глас од гнев и возбуда. :)
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  314
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ц ц ц, какви маабети не ми се верува. Типичен македонски синдром.
  ....Јас само на кратко ке кажам како муштерија. Огласите тука се супер ствар бидејки можеш да си купам нешто шо во моементот тешко се наоѓа. Можеш да си купам половен дел за пола цена. Шо ме гајле кој колку профитира. Јас гледам на мене дали ке ми одговара. А нормално дека се продава за профит. И малце се ретардирани споредбите со колку кошта нешто на ибеј. Не секој може и сака да порачува од ибеј и али.
  Мислам дека темата веке нема смисла да биде активна. Треба да се заклуче.
   
  На igor_igor, Ron0n, RoninMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,803
  864
  3 Март 2018
  Е не приметив тоа :)
   
 14. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  Далеку од тоа.
  Сум ценел фер игра. Тоа е форумов. Бар за мене. За некого е шанса да профитира, и тоа без осет.
  Тоа е злоупотреба на туѓ простор.

  А не гледам кого принудував да купи прочистен воздух. Детално беше опишано како го добивам и го нудам исто ко и сите други. Што толку се наслика на мене? Нудам чист воздух во период кога нема ветер а има магла. Многу фер понуда.
   
  На TylerMkD и bicikle им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...