1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Профитирање од форумот и грабеж на членови

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од SiPy`, 19 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,202
  3,278
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  И јас ке дојдам... Да ми дадеш едно 10 адаптери по цена на али може ?
  Ама пред сите .
   
 2. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  914
  460
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ај прочитај го правилото пак, не е забрането продавање туѓи делови на форумот. Ако сум решил да продадам нешто никој не може да докаже чие е. Да продава за другар може секој тука, како што и веќе продаваат многу други. Ја незнам што му се фати на пане па му ставаш твои зборови во негови удта, прејудицираш дека кршел правила и повикуваш на бан?

  Ја за ваквата твоја клевета и дрскост ка повикувам администрацијата тебе да те банира пошто не ми е јасно што сакаш да постигнеш со вакво понашање на форум крајно непријателско и нерационално.

  Повикуваш на помагање фер цени на форум за членови а у а глеј што правиш. Не ти личи.

  Еве ако не сум во право банирајте ме мене пошто имам продадено X нечии хардвери на форумов. Ако дојде до тука некој да си лечи комплекси врз други членови да се с*рам во форумов.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На RoninMK, moongose, bLaCk AnArChY и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Колку пари ги купи ти од човекот на кој Анхоч му ги продале тие конвертори?
  Значи нема теорија да си дал повеќе отколку што се продаваат на Али.
  Нема теорија.
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Ако правилото дозволува ти да продаваш туѓи предмети од луѓе кои не се ни членови на форумов, а не дозволува да продаваш за други членови што немаат доволен број на миселња/лајкови, тогаш е траги-комично.
  Што ако пријателот за кој продаваш е член на форумов и нема доволно мислења?
  Хахаха.
   
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,202
  3,278
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Очигледно ти фали нешто...
  ТИ ПОСОЧИВ СЛИКА ОД КОМПЛЕТНИ РИГОВИ КАДЕ ШТО СЕ ТИЕ АДАПТЕРИ, СО МАЛО ЛОГИЧКО РАЗМИСЛУВАЊЕ ДОСЕА 100 ПАТИ КЕ СФАТЕШЕ ДЕКА СОСЕ РИГОВИ/КАРТИ МИ СЕ КУПЕНИ.
   
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,922
  6,615
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  ^
  Правилото беше сменето. Прво беше забрането во туѓо име да се продава после се смени за „во име на друг член“.

  А и што ќе се наоѓате и тепате сега? Оф боже дај женски најдете си клецајте. Аман бе @gOJDO кај си да постираш мудроста на векот :D
   
  На bicikle и gOJDO им се допаѓа ова.
 7. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,510
  15 Јануари 2011
  Машко
  Турските серии заедно со авангардниот социјално трачерски твит-инста феномен, директно или индиректно, до толку ве имаат оштетено да сте се претвориле во баби/тетки/стринки. 4 страни терате на оговарачка тема, здрави прави мажи што трачарат и мрсат муда како некои соросоидно булимични творевини чија единствена цел во животот е исправање виртуелни криви дрини и нечии писанија.

  Воини на виртуелната правда, salutant te.
   
  На RoninMK, Necromancer, Astraion и уште 7 други им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Добро ај, така е.
   
 9. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  Брат ја продавам највеќе, ако се умешам ќе ме растргнат ко волци. :D
  Башка Avid веќе ми кажа дека срамота било да го прашам дали нешо ебе и зашто не...
  У секој случај неебица е страшна работа!
  Затоа у војска не учеа дека не е битно дали ебеш или те ебат, битно е да имаш редовен секс!
   
  На RoninMK, Rukfash, mnikolce и уште 8 други им се допаѓа ова.
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,202
  3,278
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se povekje e verojatno deka ne moze partner da si najde. Ili go napustil negoviot partner za nekoj drug.
   
  На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,205
  25,531
  4 Септември 2008
  Аха, фуфа а?

  :oh::oh:
   
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Со мојот карактер и изглед не можев да привлечам ниту една, таман собрав пари за нова кола и си реков конечно ќе привлечам некоја, сега ти со тужбата ќе ме поебеш...
   
 13. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,202
  3,278
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ete samiot se razokri.
  Zasto si ja napustil taa prekrasna licnost ?
   
 14. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,395
  25,034
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ја не знам дали вие ќе се тужите или тепате или што ли ќе правите, али едно знам дека ќе јадете банови во глупа тема... тоа можам да ви го загрантирам, а за другото договорете си се вие...
   
  На RoninMK, igor_xxxx, fuzzjaw и уште 6 други им се допаѓа ова.
 15. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Чекај малку, со се ригови ако ги купил, колку била цената на ригот без нив?????
  ГРАТИС ДА НЕ ДОШЛЕ????????
  ЛЕЛЕ!
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  831
  2,130
  12 oктомври 2014
  Машко
  1zzy_st, itstheigyg и на SiPy` им се допаѓа ова.
 17. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  195
  202
  9 Јули 2018
  Машко
  Друже извини вака ама изгледа си имаш некој проблем,негова работа е како ги стекнал адаптерите и за колку ги продал ,немаш право да му се мешаш и дај порасни те молам понашај се како човек ,ти ги читам мислењата во повеќето теми се понашаш многу идиотски,се правиш паметен,се извинувам доколку те навредив
   
  На RoninMK, krashot, bLaCk AnArChY и уште 4 други им се допаѓа ова.
 18. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  416
  382
  14 Јануари 2016
  Машко
  Не зимај ни кола другар, нема да ти успее.
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  416
  382
  14 Јануари 2016
  Машко
  Исто, се чудам као може некој до толку да е......
   
  На krashot и it_boy им се допаѓа ова.
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,815
  5,602
  21 Јануари 2009
  Проклетство, forever alone.

  Што се чудите, тоа е. Неваспитан, комплекси, трол, за на психијатар, итн...
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 21. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,016
  12,388
  23 Јануари 2008
  Манга
  chainsaw.gif
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 22. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,032
  1,155
  11 Март 2011
  zeroscience: Warning -> Content can NOT be Decrypted ! :)
   
 23. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,669
  780
  3 Март 2018
  хмм па...сеуште многу поарно него во солзи да го гледаш видеото од свадбата на назад, кај што се враќа невестата дома :)
  Пане сам си го извади газето, за туѓо лелел оф леле, ни крив ни должен. Хумано од негова страна ама си го јаде немиен без потреба. А видиш говедоно колку мудро си ќути.
  Ок е да се работи и заработи, ама не и да се прајт некој будала. Имаше слични сценарија и со е-циг, и добро е што се реагира, ај сега ќе начекаме нубови и ќе им ја дериме кожата. И после ко ќе појдеш на болница се чудиш оти доктурот ти барал хх илјади евра за операција, а ти за еден процесор или не знам ти што гледаш да го одериш некого.
  Зборот ми беше генерално, да се само клучевите мање битно.
   
  На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
 24. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  321
  452
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Идеата за продажба на форумот, според мене барем, треба да е повеќе од услужна природа, отколку од профитерска. И фактот што членот го посочува тоа е сосема на место, инаку нема да се разликува форумот од пазар3 или реклама5, каде всушност се плаќа за постирање за оглас.

  Тоа што ова излегува од контрола е што некој членови го користат форумов за профит, што очигледно е ок (последната слична тема колку што се секавам беше со Josto, и тогаш администрација јасно даде на знаење дека нема да се избришат огласите иако ги кршеа правилата и пола форум се побуни заради тоа, и дека ке се толерира профитирање на форумов), се додека заработката е минимална. Но кога цената е х2, х3 од тоа што треба да е, супер е што имаме дечки како @SiPy` да го посочат тоа.
   
  На itstheigyg, bicikle, SiPy` и уште 2 други им се допаѓа ова.
 25. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,202
  3,278
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kolku temi ima ovde otvoreno da gi pofalite clenovite sto vi obezbedile skoro za dzabalak hardware ?
  - 0
  Kolku temi otvorivte za da gi isplukate clenovite oti nekoja komponenta/ produkt go davale za 100-200ki plus ?
  - Milion
  I pokraj tolku temi pak si gi ladete tashacite i pravete revolti tuka na it forum koga stanuva zbor za brukanje , a ve nema koga se davaat korisni soveti na clenovi.Koga treba da se pomogne na nekoj .
  A koga ima nesto gaga odma ste aktivni i tuka.
  Ko zmii ste !
   
  На RoninMK, Lokvan, krashot и уште 7 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...