1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Профитирање од форумот и грабеж на членови

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од SiPy`, 19 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
  1. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,202
    3,278
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    И јас ке дојдам... Да ми дадеш едно 10 адаптери по цена на али може ?
    Ама пред сите .

2. Mao

Mao
    Gaining Experience

914
    460
    5 Јуни 2007
    Машко
    Ај прочитај го правилото пак, не е забрането продавање туѓи делови на форумот. Ако сум решил да продадам нешто никој не може да докаже чие е. Да продава за другар може секој тука, како што и веќе продаваат многу други. Ја незнам што му се фати на пане па му ставаш твои зборови во негови удта, прејудицираш дека кршел правила и повикуваш на бан?

Ја за ваквата твоја клевета и дрскост ка повикувам администрацијата тебе да те банира пошто не ми е јасно што сакаш да постигнеш со вакво понашање на форум крајно непријателско и нерационално.

Повикуваш на помагање фер цени на форум за членови а у а глеј што правиш. Не ти личи.

Еве ако не сум во право банирајте ме мене пошто имам продадено X нечии хардвери на форумов. Ако дојде до тука некој да си лечи комплекси врз други членови да се с*рам во форумов.

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

На RoninMK, moongose, bLaCk AnArChY и уште 4 други им се допаѓа ова.
  3. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Колку пари ги купи ти од човекот на кој Анхоч му ги продале тие конвертори?
    Значи нема теорија да си дал повеќе отколку што се продаваат на Али.
    Нема теорија.

4. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Ако правилото дозволува ти да продаваш туѓи предмети од луѓе кои не се ни членови на форумов, а не дозволува да продаваш за други членови што немаат доволен број на миселња/лајкови, тогаш е траги-комично.
    Што ако пријателот за кој продаваш е член на форумов и нема доволно мислења?
    Хахаха.

5. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,202
    3,278
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Очигледно ти фали нешто...
    ТИ ПОСОЧИВ СЛИКА ОД КОМПЛЕТНИ РИГОВИ КАДЕ ШТО СЕ ТИЕ АДАПТЕРИ, СО МАЛО ЛОГИЧКО РАЗМИСЛУВАЊЕ ДОСЕА 100 ПАТИ КЕ СФАТЕШЕ ДЕКА СОСЕ РИГОВИ/КАРТИ МИ СЕ КУПЕНИ.

6. ARMac

ARMac
    Орган

5,922
    6,615
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    ^
    Правилото беше сменето. Прво беше забрането во туѓо име да се продава после се смени за „во име на друг член“.

А и што ќе се наоѓате и тепате сега? Оф боже дај женски најдете си клецајте. Аман бе @gOJDO кај си да постираш мудроста на векот :D

На bicikle и gOJDO им се допаѓа ова.
  7. xenon

xenon
    Guru

3,803
    9,510
    15 Јануари 2011
    Машко
    Турските серии заедно со авангардниот социјално трачерски твит-инста феномен, директно или индиректно, до толку ве имаат оштетено да сте се претвориле во баби/тетки/стринки. 4 страни терате на оговарачка тема, здрави прави мажи што трачарат и мрсат муда како некои соросоидно булимични творевини чија единствена цел во животот е исправање виртуелни криви дрини и нечии писанија.

Воини на виртуелната правда, salutant te.

На RoninMK, Necromancer, Astraion и уште 7 други им се допаѓа ова.
  8. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Добро ај, така е.

9. gOJDO

gOJDO
    Epic

9,016
    12,388
    23 Јануари 2008
    Манга
    Брат ја продавам највеќе, ако се умешам ќе ме растргнат ко волци. :D
    Башка Avid веќе ми кажа дека срамота било да го прашам дали нешо ебе и зашто не...
    У секој случај неебица е страшна работа!
    Затоа у војска не учеа дека не е битно дали ебеш или те ебат, битно е да имаш редовен секс!

На RoninMK, Rukfash, mnikolce и уште 8 други им се допаѓа ова.
  10. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,202
    3,278
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Se povekje e verojatno deka ne moze partner da si najde. Ili go napustil negoviot partner za nekoj drug.

На zipi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. psyside

psyside
    Rising Star

25,205
    25,531
    4 Септември 2008
    Аха, фуфа а?

:oh::oh:

12. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Со мојот карактер и изглед не можев да привлечам ниту една, таман собрав пари за нова кола и си реков конечно ќе привлечам некоја, сега ти со тужбата ќе ме поебеш...

13. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,202
    3,278
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Ete samiot se razokri.
    Zasto si ja napustil taa prekrasna licnost ?

14. Fatal1ty_

Fatal1ty_
    Großmeister

21,395
    25,034
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Ја не знам дали вие ќе се тужите или тепате или што ли ќе правите, али едно знам дека ќе јадете банови во глупа тема... тоа можам да ви го загрантирам, а за другото договорете си се вие...

На RoninMK, igor_xxxx, fuzzjaw и уште 6 други им се допаѓа ова.
  15. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Чекај малку, со се ригови ако ги купил, колку била цената на ригот без нив?????
    ГРАТИС ДА НЕ ДОШЛЕ????????
    ЛЕЛЕ!

На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Fredy

Fredy
    Unstoppable

831
    2,130
    12 oктомври 2014
    Машко
    1zzy_st, itstheigyg и на SiPy` им се допаѓа ова.
  17. it_boy

it_boy
    Gaining Experience

195
    202
    9 Јули 2018
    Машко
    Друже извини вака ама изгледа си имаш некој проблем,негова работа е како ги стекнал адаптерите и за колку ги продал ,немаш право да му се мешаш и дај порасни те молам понашај се како човек ,ти ги читам мислењата во повеќето теми се понашаш многу идиотски,се правиш паметен,се извинувам доколку те навредив

На RoninMK, krashot, bLaCk AnArChY и уште 4 други им се допаѓа ова.
  18. zipi123

zipi123
    Gaining Experience

416
    382
    14 Јануари 2016
    Машко
    Не зимај ни кола другар, нема да ти успее.

На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zipi123

zipi123
    Gaining Experience

416
    382
    14 Јануари 2016
    Машко
    Исто, се чудам као може некој до толку да е......

На krashot и it_boy им се допаѓа ова.
  20. Avid

Avid
    Unbeatable

3,815
    5,602
    21 Јануари 2009
    Проклетство, forever alone.

Што се чудите, тоа е. Неваспитан, комплекси, трол, за на психијатар, итн...

На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
  21. gOJDO

gOJDO
    Epic

9,016
    12,388
    23 Јануари 2008
    Манга
    chainsaw.gif

На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
  22. bxxxn

bxxxn
    Practice makes perfect

1,032
    1,155
    11 Март 2011
    zeroscience: Warning -> Content can NOT be Decrypted ! :)

23. bicikle

bicikle
    On your way to fame

1,669
    780
    3 Март 2018
    хмм па...сеуште многу поарно него во солзи да го гледаш видеото од свадбата на назад, кај што се враќа невестата дома :)
    Пане сам си го извади газето, за туѓо лелел оф леле, ни крив ни должен. Хумано од негова страна ама си го јаде немиен без потреба. А видиш говедоно колку мудро си ќути.
    Ок е да се работи и заработи, ама не и да се прајт некој будала. Имаше слични сценарија и со е-циг, и добро е што се реагира, ај сега ќе начекаме нубови и ќе им ја дериме кожата. И после ко ќе појдеш на болница се чудиш оти доктурот ти барал хх илјади евра за операција, а ти за еден процесор или не знам ти што гледаш да го одериш некого.
    Зборот ми беше генерално, да се само клучевите мање битно.

На Zippo му/ѝ се допаѓа ова.
  24. draganamon

draganamon
    Gaining Experience

321
    452
    24 Јануари 2016
    Машко
    Freelancer
    Идеата за продажба на форумот, според мене барем, треба да е повеќе од услужна природа, отколку од профитерска. И фактот што членот го посочува тоа е сосема на место, инаку нема да се разликува форумот од пазар3 или реклама5, каде всушност се плаќа за постирање за оглас.

Тоа што ова излегува од контрола е што некој членови го користат форумов за профит, што очигледно е ок (последната слична тема колку што се секавам беше со Josto, и тогаш администрација јасно даде на знаење дека нема да се избришат огласите иако ги кршеа правилата и пола форум се побуни заради тоа, и дека ке се толерира профитирање на форумов), се додека заработката е минимална. Но кога цената е х2, х3 од тоа што треба да е, супер е што имаме дечки како @SiPy` да го посочат тоа.

На itstheigyg, bicikle, SiPy` и уште 2 други им се допаѓа ова.
  25. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,202
    3,278
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Kolku temi ima ovde otvoreno da gi pofalite clenovite sto vi obezbedile skoro za dzabalak hardware ?
    - 0
    Kolku temi otvorivte za da gi isplukate clenovite oti nekoja komponenta/ produkt go davale za 100-200ki plus ?
    - Milion
    I pokraj tolku temi pak si gi ladete tashacite i pravete revolti tuka na it forum koga stanuva zbor za brukanje , a ve nema koga se davaat korisni soveti na clenovi.Koga treba da se pomogne na nekoj .
    A koga ima nesto gaga odma ste aktivni i tuka.
    Ko zmii ste !

На RoninMK, Lokvan, krashot и уште 7 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...