• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Профит од реклами на македонски вебсајт (AdSense не не поддржува)

19 мај 2014
8
2
Како што знаеме, Адсенс не го поддржува македонскиот јазик.

Имам добра идеја за сајт и мислам дека ќе имам доста добар "traffic", но ако не можеш да се монетизираш по некое евро од реклама едноставно ти ја убива желбата за работа.

Ме интересира дали постојат други платформи како Адсенс каде е дозволено да бидат монетизирани сајтови на македонски?!
 

draey

Gaining Experience
15 јануари 2010
207
228
Куманово
draey's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 3700X + beQuiet! Dark Rock 4
Motherboard
Asrock X570 STEEL LEGEND
Storage
M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250GB + Samsung 860 EVO 500 GB + 1TB WD EZEX
PSU
650W RIOTORO ENIGMA G2
RAM
32GB G.SKILL Trident Z RGB NEO
Video card
GIGABYTE GTX1660 SUPER GAMING OC 6GB
Case
Cooler Master Storm Scout 2
Mouse
Logitech G403
Audio
Phillips BTD7170
Monitor
Acer Nitro VG252Q IPS, 240hz, Full HD
OS
Windows 10 Pro
Mgid, taboola, ad.content, revcontent ...
 

coNNectMKD

Gaining Experience
13 март 2017
566
494
Skopje
Покрај овие од горе, провери и ова. Ги глеам доста на наши домашни вебови.


пс: Исто, провери и Медиа.нет. На Бинг се рекламите, прв конкурент на Гугл па можеби ќе имаш ефект > Contextual Advertising & Programmatic Platform - Media.net
Никогаш ги немам користено, но сигурно од сите останати се поисплатливи. Е сеа за наш пазар, дискутабилно...

Крени сајт, почни го, шири се, носи публика, ќе си фатиш домашни рекламчиња па ова ќе ти биде само плус.
 
Последна промена:

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
206
109
Macedonia Pehchevo
www.balkan77.com
Како што знаеме, Адсенс не го поддржува македонскиот јазик.

Имам добра идеја за сајт и мислам дека ќе имам доста добар "traffic", но ако не можеш да се монетизираш по некое евро од реклама едноставно ти ја убива желбата за работа.

Ме интересира дали постојат други платформи како Адсенс каде е дозволено да бидат монетизирани сајтови на македонски?!
Најпрвин собери трафик над 100к месечно,врзи се со analytics,останато е лесно, можеш реклами од адсенсе, веќе сите македонски сајтови користат адсенсе,имаш опции каде имаат врзнаост со страните како 360optad како на пр.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,131
Мислења
878,515
Членови
30,747
Најнов член
Red...Devil
На врв Дно