• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Профил страниците со нов изглед

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,672
188
www.zeroscience.mk
Откако го ажуриравме форумот, профил страницата доби нов изглед (во стил на Facebook) во кој можете да оставате коментари, да креирате албуми и сл.

Добро би било да погледнете и да ги прегледате опциите како и да ја надоградите Вашата листа на пријатели...

http://it.com.mk/forum/member.php?u=6

Исто така започнавме со креирање на друштвени групи во кои зависно од опциите како е креирана групата (јавна или приватна), можете да се зачлените своеволно или со покана (приватна) од страна на креаторот.

Албуми можете да креирате на Вашата профил страница со слики не поголеми од 97,7 KB со максимални димензии на слика од 600x600 пиксели.

За било какви сугестии, забелешки и сл. отворете тема во соодветен форум.

Ги очекуваме Вашите реакции..

Благодарам. :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,138
Членови
29,290
Најнов член
rootismyhome
На врв Дно