Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Профил (име) зошто баш тоа?

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ај да видиме зошто сте го избрале баш тоа има за својот профил.
Да почнам прво јас:
Taurus - значи Бик на латински, а јас во хороскоп сум бик, подзнак сум бик, месечината ми е во знакот на бик, Венера ми е во знакот на бик - се бик. Омилена кола ми е Lamborghini, а нејзин заштитет знак е бикот.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.536
1.407
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Jaia e ime na edna trance tracka sto mnogu mi se svidja i sto mnogu cesto si ja slusav pred nekoe vreme napravena e od artist Imaginary sight (dvajca tipovi Marko i Bobi) i plus mi zvucese zenski zasto zavrsuva na a:) i si go izbrav imeto.Prvin go koristev na mirc i mnogu se raduvav koga ke pocnese nekoj da mi pravi muabet so muabetot: "zakon tracka" ... se razbiravme :) Inace podocna doznav deka ima i muzicki (progressive trance) proekt od Francija so isto takvo ime sostaven od dvajca clenovi, a pak eden prijatej od Indija mi kaza deka kaj niv Jaia znacelo GO AWAY....A tie dvete ^^ gi staviv vo slucaj da ne se pogodi nekoj so ist nick kako mojot i taka si ostana...ne menuvam nisto :tainstven:
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Не сум баш по хороскоп многу :) мене едноставно така ме викаат
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Ништо посебно, после не знам колку години се фатив да играм игрица која ме зарази (Babo Violen 2.10 :) и да не ми биде таму никот Babo стана Vavo ..со првата буква од моето име ;)..па го користам и тука


Баш ќе ја симнам таа транс траката, обожавам транс :bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Презиме :) Обично се Андревски и слично, со в без в, обично без ј. Не дека си го сакам моево, ама ете, рандом, колку да не бидам DrunkY, ова е посериозно :)
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Well.. Darkslide е име на еден интересен скејт трик од еден од највлијателните скејтери на сите времиња, Rodney Mullen..
Еве едно клипче од Mullen..
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=EtabT5MFGzY"]YouTube - AFI - Rodney Mullen - i love skateboarding[/ame]

Поздрав!
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
На времето во доцните деведесети си играв со е-џеј, така да идејата за изавање албум ја створи и потребата од уметничко име... имав слушалки Dynamic ми се виде интересно и остана така...
сега сум им благодарен на лугето кои упорно ми сугерираа дека „моите“ „песни“ се булшит... :rolleyes:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Alien (Осми Патник 1)
Aliens (Осми Патник 2)
Alien 3 (Осми Патник 3)
Alien Resurrection (Осми Патник 4)

Ги имам сите и на DivX, и на ДВД, а лани ова време братучед ми кој привремено живее во Лондон ме израдува со комплетна квадрилогија во едно пакување. Сите 4 филма (секој на Dual Layer), плус уште пет дополнителни Dula Layer DVD-а како секој филм се снимал и сл. Сите филмови се оригинали, едиции за продажба. Снимка и звук перфектни.
Моја култна серија филмови - првиот дел го гледав далечната 1980 година, кога прв пат се појави во кино.
Белки не е тешко да се погоди од каде ми е идејата за никот :)).
Инаку не сум (баш) толку ружен.:isplashen:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Mene profil imeto mi e Stane zatoa sto se vikam Aleksandar Stankovski.
Vo skolo me zavikaa Stane pordi prezimeto i sea taka si se potpisuvam.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.887
146
Se potpisav filipvselena bidejki se vikam Filip s vtoro moeto hobi e astronomijata odnosno vselenata.Uste od mal mnogu ja zasakav pa ete zatoa taka se potpisuvam.Lesno i ednostavno
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
D - Бидејќи сакавме со S да бидеме единствените на форумот со профил име од една буква... а и името ми е Дамјан :)))))))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.271
Мислења
977.683
Членови
35.572
Најнов член
mkd2020
На врв Дно