• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проект во C++ или Visual Basic

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

BlackEnd

Intern
7 мај 2007
3
0
Заинтересирани за започнување на поголем проект во c++ ili visual basic(по можност 2005) од областа на интернет програмирањето (server/client application) нека пишат на овој пост па ке се договориме.
 

n3tG0d

Intern
9 април 2007
116
1
ja moze da pomognam u pozadinski funkacii odnsono izvrsuvanje na nekoj rutini . ?Jazik C
 

CyberLord

Intern
16 април 2007
135
2
@BackEnd
Ако може нешто подетално да кажеш за проектот... Како на пример за што ќе служи програмата, какви опции планираш да има итн...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

BlackEnd

Intern
7 мај 2007
3
0
За подетални информации може да ми пишете на skype, и така може се комплет да се договориме.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Mozhe da dadesh osnovni i pokonkretni informacii za proektot ovde za da mozhat lugjeto vednash da vidat za shto vsushnost se raboti i dali se zainteresirani.

Taka i jas da vidam za shto se raboti i kolkava posvetenost kje bara, zashto nemam bash mnogu slobodno vreme, pa kje vidime :)

Stefan.
 

Stru4nak

Gaining Experience
16 април 2007
373
114
Stru4nak's setup  
Processor & Cooler
INTEL Core i7 7700K
Motherboard
Asus Strix Z270F
Storage
Crucial M4 128GB
PSU
CM 620W
RAM
DDR4 3200MHz G.Skill TridentZ 16GB
Video card
R9 290 Tri-X 4GB
Case
Cooler Master Enforcer
Monitor
Asus LED 24"
OS
Windows 10 Enterprice 64bit
Можи да ти помогнам околу Visual Basic.net (и тоа 2005).
Ама за што се работи поточно во проектот.
Затоа што многу не се разбирам од client/server и тн апликации.
 

MarkoNet

Intern
8 јуни 2007
14
0
Jas se razbiram od Client server programiranje duri imam napraveno i svoj protokol za komunikacija pmeghu niv ako te interesira nesto kazi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно