• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проект: Глас

• Ја почнал/а темата

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Проект: МојотГлас.ком

Што претставува проектот ?
- Основната а воедно и главната замисла е слободната мисла и изразување на независниот народ кој може да го искаже своето мислење на одредени теми.
Темите опфаќаат секакви области кои можат да бидат разгледувани, коментирани или решени.

Како функционира проектот ?
- Проектот е во форма на веб-сајт кој содржи корисници кои со својата бесплатна регистрација испраќаат свои теми, коментари, мислења на определени теми.
Исто така поставено е и гласање за секоја тема и коментар со кое се има поголема прегледност на активните теми и доброто мислење кое вреди да се разгледа.

Зошто би бил корисен проектот ?
- Сите теми и мислења изнесени на веб-сајтот би можеле да бидат разгледани од државните власти и медиумите. Со тоа би се дало поголем удел на народот во било која област.

Проектот е готов и може да се погледне на www.MojotGlas.com.
Се надевам дека проектот ќе биде одобрен од страна на поголемите македонски маси.

Благодарам на вниманието и поздрав.

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Дај да ѕирниме како тоа изгледа:D. Сајтот е изработен во некоја CMS скрипта или?

Иначе супер идеја, кажи ако треба помош за нешто.:bravo::bravo:

• Ја почнал/а темата

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Дај да ѕирниме како тоа изгледа:D. Сајтот е изработен во некоја CMS скрипта или?

Иначе супер идеја, кажи ако треба помош за нешто.:bravo::bravo:
Ако навистина сакаш и можеш да помогнеш ќе ти пратам линк по ПП.
Сајтот е со сопствен самостоен CMS и не користи никакви скрипти т.е. изработен е рачно.
Фала за подршката. :)

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
стави го на некој бесплатен хост за почеток
да видиш како ке иде
Супер идеја.позз:)

1 јуни 2008
112
0
www.boki003.piczo.com
Првично испратено од boki003-hacking Види мислење
A na oj forum bi bil li dozvolen warez??
причитај го првиот пост па види за што станува збор
Znaci
Темите опфаќаат секакви области кои можат да бидат разгледувани, коментирани или решени.
Pa opfakaat i temi za i so kom..
A ne mislam pretstavivanje na nekoja programa so toa warez ili baranje na seriski broj tuku dokolku nesto vidis neko programce interesno ako sakas da go spodelis ili pak ti si napravil nes da ne se plasis da bides baniran kako na it na primer nema warez i ako postiras 1 pat se oproistuva ama 2 ban ama moze i da bide forever pa zatoA PAZI

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Pa opfakaat i temi za i so kom..
A ne mislam pretstavivanje na nekoja programa so toa warez ili baranje na seriski broj tuku dokolku nesto vidis neko programce interesno ako sakas da go spodelis ili pak ti si napravil nes da ne se plasis da bides baniran kako na it na primer nema warez i ako postiras 1 pat se oproistuva ama 2 ban ama moze i da bide forever pa zatoA PAZI
OT
@boki003-hacking
Пожелно е при постирањето да користиш интерпункциски знаци (точка, запирка, прашалник, извичник и сл) за да мислењето биде разбирливо. Во цитираниот пост имаш текст од 5 реда во една реченица без ниеден интерпункциски знак. Мислам.... внимавај малку на тоа.

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
Што претставува проектот ?
- Основната а воедно и главната замисла е слободната мисла и изразување на независниот народ кој може да го искаже своето мислење на одредени теми.
доколку под тоа мислиш делење на warez ok али замислата колку ја видов е сосема поинаква.:)

whoeverest

Intern
13 април 2008
30
3
Океј е, ми се допаѓа замислава ама не ми стига меил за регистрацијата :ha: .. Чекав 5 минути па не сум сигурен дали уште треба да чекам или нешто не е во ред.

Т-up за идеата. :)

• Ја почнал/а темата

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Океј е, ми се допаѓа замислава ама не ми стига меил за регистрацијата :ha: .. Чекав 5 минути па не сум сигурен дали уште треба да чекам или нешто не е во ред.

Т-up за идеата. :)
Сега засега нема меил верификација, така да слободно можеш да се логнеш.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,586
Мислења
824,067
Членови
28,083
Најнов член
Busavata
На врв Дно