Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продовам повеќе видови на Gold и Platinum напојувања

Статус
Затворена за нови мислења.

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
no_retreat додаде нов оглас:

Продовам повеќе видови на Gold и Platinum напојувања - 4.500 ден.

2x Corsair HX 1200 Platinum - Цена 8500ден
1x Kolink Continuum 1200W Platinum - Цена 6000ден
1x Corsair HX 1000 Platinum - Цена 6500ден
1x Be Quite Straight Power 11 1000W Gold - 7000ден
1x EVGA P5 850W Platinum - Цена 5500ден
2x GreatWall 1200W Gold - Цена 4500ден
1x LC Power 1650W Gold - Цена 4500ден
1x LC Power 1000W Gold - Цена 4500ден

Сите напајања се модуларни и сите доаѓаат со комплет кабли, сите напајања се тестирани и исчистени, ниту едно не е отварано или сервисирано, сите се...

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Едно Corsair HX 1200 резервирано за член од форумот
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Заинтересиран сум за „HX 1000“ на „Corsair“, кога е купено ако имаш информација?
Претпоставувам ова се напојувања што биле користени за копање?
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Заинтересиран сум за „HX 1000“ на „Corsair“, кога е купено ако имаш информација?
Претпоставувам ова се напојувања што биле користени за копање?
Добра претпоставка, Сите се стари 2-5 години, точно инфо за секое немам.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Ако се 5год, не сум заинтересиран. Благодарам за инфо.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Ако се 5год, не сум заинтересиран. Благодарам за инфо.
HX1200 се стари 3 години
BeQuite е старо 2 години.
LC Power 1650 е старо 4 години.
EVGA P5 е старо 4 години
GreatWall се стари 5 години.
За жал за останатите немам подетални информации. Како и да е се работи за премиум квалитет на напојување HX серија на Corsair е во Tier1 листа на напојувања и не случајно од самата фабрика нудат 10 години гаранција за овие модели.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Поголемиот дел продадени, преостанати само уште две:
1x GreatWall 1200W Gold - Цена 4500ден
1x Kolink Continuum 1200W Platinum - Цена 5000ден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.773
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно