• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продажба, набавка на асиц минери

 • Ја почнал/а темата
 • #1

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Продажба на нови и половни асиц минери

С17, С9, Т17, М21с

Цените се менуваат од ден во ден за подетални инфо можам секој што е заинтерсиран да го информирам

Опција е со достава без царина цена и втора опција со достава и царина.

За лагер достапни веднаш има с9
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Update:
Screenshot (66).png
Инфо за што е вклучено во цената за одреден модел во инбокс.Продавам/откупувам бтц, етх, усдт (инфо инбокс)
Хостинг и набавка на асици во Кина (инфо инбокс)

 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #5

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
0001.jpg За подетални инфо што е вклучено со царина и на лагер а што е со нарачка без царина обратете се во инбокс.


Продавам/откупувам бтц, етх, усдт (инфо инбокс)
Хостинг на асици во Кина (инфо инбокс), набавка на асици
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Naracki na novi(vkluceno transport i carina)

Imajte na um cenite na uredite, dostapnosta se predmet na promena najcesto na dnevno/nedelno nivo

M31s 70t 46w 1928$
M31s 72t 44w 2025$
M31s 72t 46w 1970$
M31s 74t 44w 2069$
M31s 74t 46w 2011$
M31s 76t 42w 2232$
M31s 76t 44w 2113$
M31s 78t 42w 2279$
M31s 80t 42w 2326$
M31s 82t 42w 2372$
S17+67t 1948$
S17+70t 2015$
S17+73t 2082$
S17+76t 2148$
S19 95t aug/sept 2969$ /2813$
S19 pro 110t aug/sept 4014$/3656$
T19 84t 2506$
Z15 420k aug/sept 4795$/4374$

Naracka na koristeni asic mineri(vkluceno transport i carina)
A10pro 500mhs Aug 15/31 4440$/4128$ min 1
M20s 70t 48w 1655$ min 10
S17 50t 1377$ min 10
S17 53t 1436$ min 10
S17 56t 1494$ min 10
S17 pro 50t 1455$ min 10
S17 pro 53t 1518$ min 10
S17 pro 56t 1581$ min 10
T17 36t 916$ min 10
T17 38t 944$ min 10
T17 40t 971$ min 10
T17 42t 999$ min 10
T17+58t 1271$ min 10

Koristeni lager vo EU, licno podignivanje(bez carina i prevoz vo cenata)
S17 pro/reg 56t 1350€ koliicna okolu 105 parcinja, zadolzitelno site toptan.
Koristeni lager vo SK:
S9 120-150€
T17 42t 800€
T17 50t 900€
A10pro 500mhs 4700€
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #16

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Naracki novi asici:

A10 pro 6g 500m 5285$ so kripto, so kesh 5390$
Z15 420k so psu 4565$ so kritpo, so kesh 4656$
S19 95t 4030$ so kripto, so kesh 4110$
S19 pro 110t 5605$ so kripto, so kesh 5717$

Lager momentalen na koristeni vo SK:
M20s 68 ths 1000 eur
A10 500m 4000 eur
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Naracka na novi antmineri so avansno plakanje 100% i isporaka 3 nedeli ako e od pratka sto e dostapna na lager, imajte na um cenite i lagerot variraat na dnevno nivo.

A10 6gb 720 mhs inosilicon 13525$
S19 pro 110 ths bitmain 10150$
S19 95 ths bitmain 8700$
Z15 420 ksol bitmain 6500$

Min za poracka 1 ured, plakanje kripto ili kesh 2% poskapo, cenite se so vklucen transport i otcarinuvanje

Dostapen lager vo Skopje koristeni antmineri:

S19 95 ths 10 komada, komad 5000 eur, min da se kupi e 5 parcinja ili po moznost site 10
Z15 420 ksol 10 komad, komad 4400 eur, min da se kupi e 5 parcinja ili po moznost site 10
T17 53 ths 40 komada, komad 1850 eur, min da se kupi e 20 parcinja ili po moznost site 10
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

DeepImpact

Gaining Experience
8 ноември 2017
217
73
cryptobrokerskopje.wordpress.com
Koristeni 1 nedela, bez garancija ko novi
A10 pro 750 mhs 7gb 2 komada 20k € komad
A10 pro 8gb 800 mhs 3 komada 24.1k komad
Toptan mora site za 112.3k €
 

Атачменти

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,289
1,556
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Јас: ѕиркам случајно да не имам 112.3к еура во новчаникот
Новчаникот:

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
848,924
Членови
29,431
Најнов член
XFXRX580
На врв Дно