• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продажба на хард дискови

 • Ја почнал/а темата
 • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,275
Скопје
www.gorast.com
Ги продавам следните хард дискови:

HDD: 2 x Western Digital GREEN 500GB (WD5000AZRX) [900 денари парче, 1500 денари двата]
HDD: 2 x Western Digital BLUE 1TB (WD10EZEX) [1900 денари парче, 3500 денари двата]
HDD: 2 x TOSHIBA 1TB (DT01ACA100) [1900 денари парче, 3500 денари двата]
HDD: Western Digital RED 3TB (WD30EFRX) [4500 денари]
HDD: Western Digital BLUE 1TB 2.5" (WD10TPVT) [1900 денари]
HDD: HITACHI TravelStar 320GB (Z5K320) [500 денари]
HDD: 3 X Western Digital VelociRaptor 256GB (WD2500HHTZ) [2000 денари парче, 5000 денари трите]

Хардовите се пуштени со HD Tune и не јавуваат никакви грешки. За да не ставам милион слики тука ако сака некој нека пише ќе му направам принтскрин.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,255
3,275
Скопје
www.gorast.com
Нови цени:
Western Digital RED, 3TB, 5400RPM (WD30EFRX) [4400 денари]
2 x Western Digital WD Blue, 1TB, 3.5, 7200RPM (WD10EZEX) [1400 денари парче, 2600 денари двата]
Western Digital Caviar WD Green, 1TB (WD10EACS-00ZJB0) [1200 денари]
Hitachi 500GB, 3.5, 7200RPM (HDS721050CLA362) [900 денари]
Seagate Barracuda, 500GB, 3.5, 7200RPM (ST500DM002) [900 денари]
2 X Western Digital VelociRaptor 256GB (WD2500HHTZ) [600 денари парче, 1000 денари двата]
Hitachi TravelStar 320GB (Z5K320) [500 денари]
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,340
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно