Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продажба на Рам (32Кит) / ССД мемории(2 ТБ)

Статус
Затворена за нови мислења.

Jovchez

Intern
7 декември 2020
0
9
Jovchez додаде нов оглас:

Продажба на Рам (32Кит) / ССД мемории(2 ТБ) - 6.000 ден.

Се продаваат неколку останати ссд дискови од ригови(Чиа) Тестирани, исправни и сите се со 80% + Health, записите се пониско од TBW warranty на сите, бидејќи беше прилично не исплатливо =)

Исто така и рам Kit of 2
Hyper X fury black 2x16 GB 3200 MHZ (Гаранција до 05.2026) - Можам да дадам копија од гаранција како потврда, има повеќе сметки на истата. - Цена 6.000Денари.
ССД Мемории како горе наведено:

1. Gigabyte Aorus Gen4 NVME 2 TB Запис околу 470 ТБ, Remaining Health 86% All optimal...

Видете го целиот оглас...
 

Jovchez

Intern
7 декември 2020
0
9
Update:
Останато на продажба:
1 Кит Рам 32 GB Hyper X Fury RGB 3200 MHZ Гаранција до 06.2026 ( 2x16 GB RAM) Цена : 6.000 Денари

1 SSD Samsung 980 Pro 2 TB Health: 82% Written TB: 510 TB Gen 4 No errors Samsung warranty do 1200 TBW Цена 8.300 Денари

1 Gigabyte Aorus Gen4 NVME 2 TB Запис околу 470 ТБ, Remaining Health 86% All optimal Anhoch Garancija do 05.2024 Цена 8.300 Денари

1 Samsung 970 Evo plus 2 TB Health 86% No errors Written 430 TB Samsung warranty do 1200 TBW Цена: 7800 Денари.
 

Jovchez

Intern
7 декември 2020
0
9
Update:
Останато на продажба.
1 Gigabyte Aorus Gen4 NVME 2 TB Запис околу 470 ТБ, Remaining Health 86% All optimal Anhoch Garancija do 05.2024 Како за последно парче цена 8.000 Денари.
Останатите продадени на членови од форумов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.495
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно