1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продажба на графички картички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од [email protected], 29 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Се продаваат две Ge Force 210 1gb.
  Картичките се извадени од офис пц после 5 месеца користење.

  Цена 700 денари, двете за 1200 денари.
  Тест период за проверка на исправност. IMG_20191227_222640.jpeg IMG_20191227_222701.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 3. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 4. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 5. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Додавам 3 графики

  1. Ge Force 210 1gb - 600 денари.

  2. 3 x XFX Rx580 4gb GTS, користени за мајнинг 4 месеца, сега не копаат како нови се. Кулери во перфектна состојба, следуваат со тест период од 5дена.
  Цена 3700 денари.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 6. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Две xfx rx580 продадени, остануваат:

  1. Ge Force 210 1gb - 600 денари.

  2. XFX Rx580 4gb GTS - 3700 денари.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 8. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Претходни продадени, додавам две графички Rx 580 4gb GTS XXX Edition OC, сликите се од графичките. Користени 3 месеци, друго нема што да додадам сликите си кажуваат.

  Цена 4500 денари, со тест период од 5дена.

  Повеќе инфо на тел. 078363601 IMG_20200127_191044.jpeg IMG_20200127_191632.jpeg IMG_20200127_190910.jpeg IMG_20200127_190734.jpeg IMG_20200127_190501.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe и Tenny им се допаѓа ова.
 9. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Изменето од модератор: 27 Јануари 2020
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Едната се враќа на продажба.

  Xfx rx580 4gb oc GTS XXX edition 4500 денари.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 11. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 12. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  3 графички XFX Rx580 8gb oc XXX edition. Едната е со забелешка во едниот фан. Сите следуваат со тест период од 5дена за проверка на исправност.

  Цена 5500денари.
  Цена со забелешка на фан 4500денари.
  IMG_20200208_163648.jpeg IMG_20200208_163642.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На Marko1213 и AleksandarCaki им се допаѓа ова.
 13. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 14. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  2 графички Sapphire Radeon RX580 4GB Nitro+ OC, перфектна состојба, тестирани, тивки кулери без никакви шумови. Следуваат со тест период од 5дена.

  Цена 5000денари. rx580_sapphire_rx_580_nitro_4gb_1533687887_bf3302230.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На PC_GAMER, RoninMK, igor_bef и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 16. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Горе сите дадени.
  На продажба 3 графички Aorus Rx570 4gb oc.
  Цена 3700денари. IMG_20200414_130857.jpeg IMG_20200414_130827.jpeg IMG_20200414_130513.jpeg IMG_20200414_130204.jpeg IMG_20200414_125211.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  RoninMK, StalkeR, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 18. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Една графичка Aorus rx570 4gb oc се враќа на продажба цена иста.

  И додадени за продажба 10 графички
  Sapphire pulse rx570 4gb oc. Следува комплет со кутија, сите додатоци и тест период за проверка на исправност.

  Цена 3800денари. IMG_20200423_231924.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На PC_GAMER, dLt-Ed, omegaRED и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  Резервирани сите графички, секој што исконтактира ќе биде услужен, има број за контакт погоре на постот.

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 20. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
  1. Aorus rx580 4gb oc. - 4800денари.

  2. Asus Dual rx580 8gb. Користена неполни 3месеци како нова 6500денари.

  3. Gigabyte rx580 Gaming 8gb. 6200денари.

  Графичките се без кутии, и следуваат со тест период од 7дена за проверка на исправност.

  Контакт Мики 078363601. IMG_20200502_143147.jpeg IMG_20200502_143115.jpeg IMG_20200502_140711.jpeg IMG_20200502_140742.jpeg IMG_20200502_140633.jpeg IMG_20200502_140610.jpeg

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На gb7457 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
 22. TIG@R

  [email protected]
  Gaining Experience

  90
  103
  6 Април 2013
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...