• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продажба на depositphotos

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,494
3,582
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Дали некој продава фотографии, вектори и слично на овој сајт? Пред малку ми текна дека имам ставено неколку фотографии уште во 2015-та, се логирав да проверам и видов дека имаат многу малку, скоро ич прегледи и нормално ниту една продажба.

Screenshot 2021-01-11 170536.jpg

Имам уште многу фотографии од истава тематика ама немам воља да ги прикачувам ако никој не ги ни гледа.

Ме интересира некој совет дали може да се продава во оваа категорија (ботаника, цвеќиња и слично) и дали користите некои методи за промоција на фотографиите или финтата е да се прикачуваат фотки од моментално актуелни области па со помош на тагови и слично да се дојде до публика?
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,975
12,194
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Јас досега имам некоја ситна продажба само на Адоб Сток. Нормално, небитна е, нешто ситно над 20 долари и неможам ни да ги повлечам, ама мех, повремено се радувам кога ќе видам дека некој купил моја сликичка и можеби еден ден ќе сретнам своја слика некаде по светов :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,494
3,582
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Јас досега имам некоја ситна продажба само на Адоб Сток. Нормално, небитна е, нешто ситно над 20 долари и неможам ни да ги повлечам, ама мех, повремено се радувам кога ќе видам дека некој купил моја сликичка и можеби еден ден ќе сретнам своја слика некаде по светов :D
Тоа за мене би било успех :)
Која тема се тие што се продале? Нешто рандом или имаш niche? И дали си ги промовирал некаде или имаш добри тагови ставено?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,655
Мислења
829,841
Членови
28,661
Најнов член
Zokibebrat
На врв Дно