• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Продажба делови

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
85
80
Здраво, ај ве молам проценка на следните делови:
MB: MSI A320 PRO-VH PLUS
CPU: Ryzen 2600
RAM: Kingston HyperX 2666 MHz 2 x 8 GB
PSU: Gigabyte 550W
Case: Genesis Titan 750
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
853
1,165
Вкупно околу 15-16к. Проценка ќе ставам без гаранција, ако имаат тогаш плус 200-300 денари на истите, освен на куќиштето. Од прилика вака:
  1. 2.5k
  2. 5.5k
  3. 3.5k
  4. 2.5k
  5. 1.7k
 

Sludge.Factory

Practice makes perfect
7 февруари 2014
1,007
1,535
Gostivar
Sludge.Factory's setup  
Processor & Cooler
Amd Ryzen 3600
Motherboard
Asus B450 Prime
Storage
WD Blue 1tb + SSD 240 GB
PSU
CM Masterwatt 750
RAM
16 Gb Gskill Sniper X 3600 mhz
Video card
2x Xfx RX 580 8Gb Crossfire X
Case
Nzxt h500i
Mouse
Steelseries Rival 100 Dota 2
Keyboard
Natec Thor 300 TKL
Monitor
Benq Zowie 24"
OS
Windows 10
Нов Гскил 3600 мхз рам во нексио е 3900 денари. Рипџаус е 3600. За овој кингстон, 3000 макс. Матичната исто така е жива катастрофа, а вчера најдов половна а320 за 2000 денари, затоа и оваа ја ценам толку.
1. 2000 ден.
2. 5000 ден
3. 3000 ден
4. 2000 ден
5. 1500 ден

Тотал 13.500.
 

cipiripi

Gaining Experience
7 септември 2010
322
352
Ти пишав ПП, провери. За зимање сум.

Sent from my SM-G986 using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,641
Мислења
829,411
Членови
28,648
Најнов член
CrewM
На врв Дно