• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продавање на фото опрема преку mpb.com

15 август 2017
25
18
Скопје
www.mpb.com нуди откуп на половна фото опрема. Дали некој на форумов има искуство со нив? Како оди процесот? Како се испраќа опремата, како плаќаат они потоа? По странски форуми сум прочитал добри ривјуа, не знам дали и како функционира од Македонија.
Мислењето е автоматски споено:

Не функционира изгледа од МК, иако дозволуваат избор на МК при регистрација.
IV. All other European Union and EFTA countries Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden, plus Switzerland, Norway and Iceland.
Мислењето е автоматски споено:

Им пишав на support, не може да се испрати опрема од Македонија.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.454
Мислења
901.394
Членови
32.164
Огласи
538
Најнов член
Tinsken
На врв Дно