Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продавање на фото опрема преку mpb.com

15 август 2017
25
18
Скопје
www.mpb.com нуди откуп на половна фото опрема. Дали некој на форумов има искуство со нив? Како оди процесот? Како се испраќа опремата, како плаќаат они потоа? По странски форуми сум прочитал добри ривјуа, не знам дали и како функционира од Македонија.
Мислењето е автоматски споено:

Не функционира изгледа од МК, иако дозволуваат избор на МК при регистрација.
IV. All other European Union and EFTA countries Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain and Sweden, plus Switzerland, Norway and Iceland.
Мислењето е автоматски споено:

Им пишав на support, не може да се испрати опрема од Македонија.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.224
Членови
35.392
Најнов член
gegert33
На врв Дно