1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам: Xiaomi телефони

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DonFrozex, 6 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Продавам (набавувам) Xiaomi телефони по најповолни цени во Македонија.

  Сите телефони се НОВИ, некористени, (non-refurbished), со комплет оригинална кутија и сите додатоци што следат во еден телефон.
  Телефоните имаат инсталирано глобален софтвер. Latest MIUI (Android) и OTA updates.

  Каталог:
  [​IMG]

  Ова се основните цени за секој модел, црна боја.
  За сите дополнителни варијанти (повеќе GB, друга боја, сличен модел) - пишете тука или во ПП.
  Како ќе има промени (намалувања) ќе го ажурирам каталогов.

  За пониска/моментална цена: пишете ми ПП, се трудам секогаш за членови од форумот да ја дадам најдобрата можна цена.
  Ако се соберат да се нарачат барем 3 телефони - ќе има мал попуст на секој поединечно.

  Гаранција: нема
  Сервис: соработувам со некои мобилари/сервисери во Скопје.
  Достава: околу 10 дена (со брза пошта ДХЛ)
  Плаќање: пола од сумата пред нарачка, другата половина на подигање на телефонот.
  Returns: 3 дена. Доволно време за да се испита телефонот дали е се во ред и функционално со него. Ви се враќа цела сума.

  Чисто информативно, гледам да почнам да ги увезувам и електричните скутери, лаптопи (Xiaomi Air) и слични уреди од Шаоми, кои поради разни причини не можат (или многу тешко) се набавуват во Македонија.
  Ако имате сугестија/потреба за некој таков - пингајте ме.

  Повеќе информации во ПП.
   
  На TATA_MATA, mrkela2009, Zeddomazed и уште 19 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gokica

  gokica
  Модератор

  8,496
  10,515
  13 Јуни 2009
  Ве молам без коментари околу цените зашто е оглас. Ако имате прашања по ПП разберете се.

  Ако сакате муабет за дополнителни уреди и цени повторно по ПП.
   
  DaVoRkNe, DonFrozex и на krema им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Извинете што не успеав да ги видам коментарите и мислењата пред да бидат избришани.
  Ако имате нешто што ве интересира во врска со телефониве (или па и чисто да ме искритикувате) - ве чекам во ПП :D
   
  На nikigo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  мал апдејт:

  * го вадам Покото од игра, секако немам добра цена за него, така да нема потреба да го рекламирам, кога го има со иста (или подобра) цена во локалните продавници, со гаранција.
  (сите други модели се доста подобра цена од локалната, со тоа што добар дел и ги нема тука воопшто за продажба, ѕирнете Mi 8 на пример).

  * лаптопот можеби би го имал и до крајот на месецов, ама за лична употреба прво, би сакал да го пробам прво јас, за да знам што би ви продавал :)

  * Smart home уредите.. не се така скапи генерално.. така да не би можел да ги носам со ДХЛ до тука.. ќе нема сметка со брза пошта овие, но отворен сум за соработка така да ќе видиме што ќе испадне околу нив.
   
  На tupacan и pipelin им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Bump:

  Redmi Note 7 (CN ROM):
  (4/64 black) = 260e
  (6/64 black) = 290e

  Mi 8:
  (6/64gb black) = 380e
  (6/128gb black/blue) = 400e

  Mix 3:
  (6/128gb black) = 520e


  Достава 10-на дена.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Redmi Note 7 (Global Version):
  4/64GB = 260e
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Xiaomi Mi 9 (Global Version, не глобал ром):
  6/64gb = 530e
  6/128gb = 550e

  Redmi Note 7 (Global Version):
  3/32GB = 235e
  4/64GB = 255e


  Нова опција:
  Можност за купување телефони со PayPal (за тие што имаат PayPal и/или заробени пари таму).
  Повеќе детали во ПП.
   
  На mdeni и psyside им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  938
  1,130
  9 Јуни 2011
  Машко
  Update:
  • Xiaomi MI 8 (6/64 Global Version, White) = 360 €
  • Xiaomi MI 9 SE (6/64 Global Version) = 370 €
  • Xiaomi MI 9 (6/64 Global Version) = 500 €
  • Xiaomi Mi Mix 3 (6/128 Global Version) = 520 €
  • Xiaomi Black Shark 2 - Gamer Smartphone (6/128, CN) = 520 €

  Да не отворам нова тема, гледам го има и
  • Meizu 16th (8/128gb Global Version) = 440 €

  Можност за плаќање и преку: PayPal, TransferWise, Revolut, Bank Transfer (SEPA или ACH).
  Депозит за нарачка as-low-as 1000 МКД :)
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. the_maker
  Одговори:
  17,222
  Прегледи:
  1,150,020
 2. SpiritBond
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,059
Вчитување...

Сподели

Вчитување...