• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Xiaomi Redmi 9T 4/128 GB Sunrise Orange

 • Ја почнал/а темата
 • #1

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
710
576
Мобилниот е еднакво на нов.
Донесен од Бугарија, фискална сметка од 13.04.2021 г. Гаранција важи во Бугарија.
Со фабричка фолија на дисплеј, неупотребени полнач, кабел, заштитна силиконска маска, комплет во кутија прилог слики.

Цена 8500 денари

Повеќе информации за моделот:
viber_image_2021-3.jpg viber_image_2021-04-20_1-58-43.jpg viber_image_2021-04-20_11-5-43.jpg viber_image_2021-04-20_11-58-3.jpg viber_image_2021-04--58-43.jpg viber_image_2028-43.jpg viber_image_2021-04-20_11-5843.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #4

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
710
576
7500 мкд

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
710
576
Продаден надвор од форумот. Со здравје да се користи!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Само за екранот ми бараа 100 евра. Безпари го даде :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

mnikolce

On your way to fame
27 октомври 2016
710
576
Во Неделата, имав "среќа" на мој близок, жената си го скрши дисплејот и знаејќи дека за нов дисплеј треба да плати колку цел телефон - ми се јави ме праша дали уште го имам и тоа беше тоа, сега нека го крши колку сака, нема да го боли толку :) и ќе заборава кога го полнела последно со 6000 мАх батерија...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,650
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно