• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Xiaomi Note 8 Pro

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
97
91
Го продавам телефонот од насловот, земен во Мобеликс у Март годинава, со важечка гаранција. Апсолутно ништо не му фали, скрин протектор и маска од прв ден ставени. Плава боја е.

Цена: 11.000 ден.

Замени јок.
Мислењето е автоматски споено:

125361203_460132541625440_6151461731076172446_n.jpg 125362862_383930032832279_4577031522992430251_n.jpg
 
Последна промена:

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,289
1,556
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
GTX 970 WindForce 3X OC
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Истиот телефон, пред 2 месеци, со 1 година гаранција, 128 гига варијанта, го продадов за 8.500 на форумов.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128

Мислам дека со оваа цена ни на реклама5 не проаѓаш, а не па тука. Во секој случај, со среќа во продажбата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
97
91
У реду е, изволте у порака кој сака, ќе преговараме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,719
Мислења
849,347
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно