Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Xiaomi Mi 9 6/64 GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
187
184
Propeller додаде нов оглас:

Продавам Xiaomi Mi 9 6/64 GB - 9.000 ден.

Продавам Xiaomi Mi 9 со целосно пакување, со оригинален fast charger + 2 маски од кои едната не употребена.

Snapdragon 855, RAM / ROM 6/64 GB, MiUi Global 12.5.1, Android 11

Телефонот е во одлична состојба, без никаква маана, освен малку на ќошот. (се гледа на сликата).

Видете го целиот оглас...
 

GreenVlach

Gaining Experience
11 мај 2020
142
81
Скопје
телефонов е кражба за ценава јас го имам истиот 3 цели години сега во септември почнува 4та година
предобра камера предобар процесор особено за ценава
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.192
31.330
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
телефонов е кражба за ценава јас го имам истиот 3 цели години сега во септември почнува 4та година
предобра камера предобар процесор особено за ценава

Телефонов идeше за слична цена пред 2 години, ама сега дека доста работи се поскапи ок е цената
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
187
184
Колку долго е користен телефонот? Батеријата колку држи, Screen time со едно целосно полнење?

Околу 2 и пол години. Не сум прв газда, не знам точно.

Батеријата држи во зависност како го користиш. 3300 mah дефинитивно не му се јака страна. Најчесто гледам да го полнам од 20-80%. 5.5ч СОТ со целосно полнење би извадил.
Мислењето е автоматски споено:

Телефонов идeше за слична цена пред 2 години, ама сега дека доста работи се поскапи ок е цената

Пред 3 години беше 600 еур нов, нема шанси пред 2 години да беше оваа цена. Беше околу 300 евра.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.192
31.330
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Околу 2 и пол години. Не сум прв газда, не знам точно.

Батеријата држи во зависност како го користиш. 3300 mah дефинитивно не му се јака страна. Најчесто гледам да го полнам од 20-80%. 5.5ч СОТ со целосно полнење би извадил.
Мислењето е автоматски споено:Пред 3 години беше 600 еур нов, нема шанси пред 2 години да беше оваа цена. Беше околу 300 евра.

Не можам да си го најдам огласот, јас продадов пред 2-3 години, ме памтам која цена

П.С. Порано Xiaomi имаа големи дропови во цени, мада и сега имаат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно