• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам XFX Radeon RX480 4gb

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,345
4,794
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Како што гласи насловот, продавам RX480 купена од член на форумов (@gOJDO), графичката е од тие "копаните", јас ја користам за гејминг скоро 1 година (може и нешто помалце од година), картата нема никаков проблем, ја продавам бидејќи очекувам да ми стигне нова (по пат е).

Слики мислам дека нема потреба да ставам, но, доколку купецот има желба да ја види пред да ја земе ке му направам и клипче :)

МОЖЕ ЗАМЕНА ЗА "PS VITA" со моја доплата

Цена 5000 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,345
4,794
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
4500
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,643
Мислења
829,505
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно