• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Продавам Xbox 360 Slim Чипуван(RGH) со 500ГБ хард диск

Статус
Затворена за нови мислења.

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
736
893
Скопје
Xbox 360 Slim Чипуван(RGH) со 500ГБ хард диск и еден оригинален безжичен контролер(бел).
Гумицата од едното стикче на контролерот е подизедена но доаѓа со нови гумици/капачиња и на двата стика.
Има понекоја ситна грепка на куќиштето, но генерално добро изгледа.
Пред некој месец расклопени и исчистени и иксбоксот и контролерите до копче, ставена тазе МХ4 паста.
ДВД ромот е изваден за да има подобра вентилација но ќе го добиете и него па може да си го вратите во куќиште по желба, треба да е исправен, но никогаш го немам користено.Реално двд ромот не е ни потребен пошто игри се копираат директно на хардот преку мрежа со фтп клиент или преку усб стик. Може да пушта игри и директно од УСБ.
Во однос на бучава, спии. Можност рачно да се подеси брзината на вентилаторот во инкременти од 10% за перфектен сооднос од бучава/температура по вкус.
На најнов фирмвер е, со ептен личен Aurora дешборд. Еве го како изгледа, а воедно и краток гајд за дешбордот.

View: https://www.youtube.com/watch?v=TAL1ih9d47c


Доаѓа со околу 100ина инсталирани игри.

20210909_181944.jpg

Цена 5500 ден. почетна за на кој му е мерак да се пазариме по пп.

View: https://www.youtube.com/watch?v=-2iZjxSGca8


Или цена 4500 ден. за тие што немаат време за пазарење.
Додатен оригинален безжичен контролер(бел) +800 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,143
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно