1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам хард дискови (HDD)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mkd, 4 Март 2019.

 1. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  254
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  Продавам 4 хард дискови (HDD):
  - HDD Western Digital (2 парчиња)
  Western Digital 2TB Black (WD2003FZEX)
  Western Digital 2TB Black (WD2003FZEX)
  - HDD Hitachi (2 парчиња)
  Hitachi 500GB (HDT721050SLA360)
  Hitachi 500GB (HDP725050GLA360)

  Цени:
  - HDD Western Digital 2TB Black = 4000 денари парче
  - Hitachi 500GB = 1000 денари парче

  * Напомена: Hitachi дисковите веќе имаат "Reallocated Sector Count" (едниот 2, другиот 14).
  Western Digital дисковите немаат "Reallocated Sector Count" или "Reallocated Sector Count".

  Двата пара дискови беа поставени во соодветни RAID1 конфигурации.

  Во продолжение се screenshots од HD Tune од дисковите.
  Hitachi (1)
  https://serving.photos.photobox.com...d49c329722908d145a47311a45af49a4df0f2f061.jpg
  https://serving.photos.photobox.com...4882f575ec69e25493d24cc478da72b42b6306bc7.jpg

  Hitachi (2)
  https://serving.photos.photobox.com...aefc624b9a4f78f0981f256474030c0ed2103bb0f.jpg
  https://serving.photos.photobox.com...f5870e0045a69b0c9d39e3c251169a2f248089e9c.jpg

  WD (1)
  https://serving.photos.photobox.com...b9634b6cb0a6cb776b344adf3d30b8073db530418.jpg
  https://serving.photos.photobox.com...dcdf3d25dd24b229f36b47db9797cfc91c134ddbc.jpg

  WD (2)
  https://serving.photos.photobox.com...cf8c6defd033c2b8292706b8e425fdc147659c03d.jpg
  https://serving.photos.photobox.com...674f5029b3b156697a7e11bee4d3845274b71c4e5.jpg

  Фотографии од дисковите:
  Photobox | Bring Your Photos To Life | Photobox Official Site
  Photobox | Bring Your Photos To Life | Photobox Official Site
  Photobox | Bring Your Photos To Life | Photobox Official Site
  Photobox | Bring Your Photos To Life | Photobox Official Site
   
  Последна промена: 4 Март 2019
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  254
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  Гледам дека линковите со фотографиите не се веќе валидни, па ги атачирав во поракава.

  Ќе направам и апдејт на цените.
  - HDD Western Digital 2TB Black = 3700 денари парче
  - Hitachi 500GB = 900 денари парче
   

  Прикачени датотеки:

  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. silent_demon
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  773
 2. Zeuus
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  2,446
 3. reflexmk
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  321
Вчитување...

Сподели

Вчитување...