Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Vivo X90 Pro Plus

Статус
Затворена за нови мислења.

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
psyside додаде нов оглас:

Продавам Vivo X90 Pro Plus - 52 ден.

Сочуван како нов. Гаранција интернационална уште некои 9 месеци.

Доаѓа со оргинална кутија и полнач. Сочуван 9.5/10 ако не и 10/10.

Боја - црна, 12/256.

078 225 946 Марјан.

Најдобар главен сензор на маркетот (128mm2) комбиниран со f/1.75, и напредно лепње на фремови го GCAM, доведува до неверојатни DSLR левел статични фотографии во многу ниска осветленост, кои изгледаат супер органски - природно, како ниедна фабричка камера на маркетот, пример за таква слика - е оваа...

Видете го целиот оглас...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
42
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.517
1.629
Ме интересира за овај нивниот скин, Funtouch OS, каков е?
Некоја споредба со EMUI, MIUI, твое видување?
Се мислам и јас за еден виво (добро де, го меркам и овај, ми течат тро лиги по тоа ZEISS оптиката), ама уште не сум донел извршан одлука...
Да не должам, кои ти се впечатоците за Funtouch, предности/недостатоци според тебе?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ме интересира за овај нивниот скин, Funtouch OS, каков е?
Некоја споредба со EMUI, MIUI, твое видување?
Се мислам и јас за еден виво (добро де, го меркам и овај, ми течат тро лиги по тоа ZEISS оптиката), ама уште не сум донел извршан одлука...
Да не должам, кои ти се впечатоците за Funtouch, предности/недостатоци според тебе?

Драстично подобро од MIUI, најбољи кинез до сега. Недостатоци по некој bug ама ништо како MIUI, одличен уред со фантастични перформанси и многу квалитетен touch.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.050
4.570
Ме интересира за овај нивниот скин, Funtouch OS, каков е?
Некоја споредба со EMUI, MIUI, твое видување?
Се мислам и јас за еден виво (добро де, го меркам и овај, ми течат тро лиги по тоа ZEISS оптиката), ама уште не сум донел извршан одлука...
Да не должам, кои ти се впечатоците за Funtouch, предности/недостатоци според тебе?
X90 Pro Plus нема Глобал верзија, така да нема Funtouch, туку само Чајна Origin OS. Толку. Ептен ако не ти е само за сликање, т.е. да имаш мал скуп Фото Апарат што му единствена потреба на Псај очигледно, би се помислил дали за ЕУ да го земам (читај уште нема ни кастм ромови, ни рут, ниту Виво дозволува нит па е кујзнае колку битен маркет играч да се занимаваат многу со BL unlock.)

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.517
1.629
X90 Pro Plus нема Глобал верзија, така да нема Funtouch, туку само Чајна Origin OS. Толку. Ептен ако не ти е само за сликање, т.е. да имаш мал скуп Фото Апарат што му единствена потреба на Псај очигледно, би се помислил дали за ЕУ да го земам (читај уште нема ни кастм ромови, ни рут, ниту Виво дозволува нит па е кујзнае колку битен маркет играч да се занимаваат многу со BL unlock.)

Sent from my TELEFON using Tapatalk
Чеј, сакаш да речиш нема ни ЕУ ни ГЛОБАЛ ром, само китајски?
Колку се сигурни информацииве, оти сериозно беф намерачен накај виво :(
(пу ја'зк, пу сикини!)

Испратено од телефоно.
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.050
4.570
Чеј, сакаш да речиш нема ни ЕУ ни ГЛОБАЛ ром, само китајски?
Колку се сигурни информацииве, оти сериозно беф намерачен накај виво :(
(пу ја'зк, пу сикини!)

Испратено од телефоно.
Нема. Про Плус нема. Обичниот X90 i X90 pro имаат, Pro Plus јок. Ете срчни 10сек на нет, и јас така дознав пред некое време.

Sent from my TELEFON using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Се повлекува од продажба, не сте свесни каков уред (пред се камера) пропуштивте.

Клуч.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
30.187
31.318
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X Predator@ 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.805
17.495
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.597
Членови
35.322
Огласи
2.920
Најнов член
pupszio
На врв Дно