1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Thermaltake Water 2.0

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 6 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  989
  1,204
  9 Јуни 2015
  Машко
  [​IMG]

  исто како на сликата, купено од форумов, ми стоеше така некое време, кога решив да го пробам на ПЦ пумпата зуеше и перформансите му беа на ниво на Intel Stock Cooler. Водата врти, едното црево се вжештува но претпоставувам нема доволно проток / притисок.

  400 денари (комплет со 2 вентилатори - push/pull setup)
   
Слични теми
 1. Problemo
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,542
 2. cgfreak
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,467
 3. bokiscout
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  657
 4. dimges
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  482
 5. Bozoo
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  919
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...