• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Tenda AC6 рутер

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,483
4,139
Скопје
Продавам Tenda AC6 Router. Мислам дека ја чувам кутијата, па доаѓа како што е купен.

Wireless Standards: IEEE 802.11ac/a/n 5GHz - IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz
Data rate: 5GHz: Up to 867Mbps - 2.4GHz: Up to 300Mbps
4*5dBi external antennas
Beamforming+, MU-MIMO
1 WAN / 3 LAN ports

Цена: 1.000ден.


upload_2020-8-4_20-47-38.jpegupload_2020-8-4_20-47-52.jpeg
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
913
574
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
Продавам Tenda AC6 Router. Мислам дека ја чувам кутијата, па доаѓа како што е купен.

Wireless Standards: IEEE 802.11ac/a/n 5GHz - IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz
Data rate: 5GHz: Up to 867Mbps - 2.4GHz: Up to 300Mbps
4*5dBi external antennas
Beamforming+, MU-MIMO
1 WAN / 3 LAN ports

Цена: 1.000ден.


upload_2020-8-4_20-47-38.jpegupload_2020-8-4_20-47-52.jpeg
Odlicen ruter, go imam 2 godini i nikogash problem sum nemal. Ima kup opcii i e user friendly
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,635
3,013
Само да не испадне некажано па после некој да не му е јасно (чим веќе можедасекоме тира на оглас), дека рутерот е со само 100М порти. Така да сите со над 100М интернет да не се чудите што на спидтест ќе вади до 100ка

1*10/100Mbps WAN port
3*10/100Mbps LAN ports

Sent from Телефон using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Necromancer

Unbeatable
24 февруари 2012
3,483
4,139
Скопје
Тоа сакав да допишам, рутерот нема никаков проблем, работи одлично. Го менувам само затоа што ми треба гигабитна мрежа. За се останато, стримање 4К содржини (Netflix, YouTube, HBO и слично), 2.4GHz/5GHz си работат супер и имаат солиден домет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,280
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно