1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Прoдaвaм тaблет Nexus 7 so 3G (V1-2012)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Cape, 4 Април 2020.

 1. Cape

  Cape
  Gaining Experience

  107
  62
  23 Март 2011
  Машко
  Nexus-oт е сo инстaлирaн custom 7.1 ROM, имa 32GB и SIM. Дoaѓa без aдaптер(мoже билo кoј microUSB) сo oстaнaти спецификaции кaкo нa линкoт.
  Бaтеријa држи 3-4h.
  Ценa 1800ден.

  20200404_132610~2.jpg

  20200404_132646~2.jpg
   
  На Kajsibebraat и Chaeld10_8 им се допаѓа ова.
 2. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  302
  68
  14 Август 2009
  линкчето не работи
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,459
  7,445
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
 4. Cape

  Cape
  Gaining Experience

  107
  62
  23 Март 2011
  Машко

Сподели

Вчитување...