1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Switch Joy-Con пар / менувам за игри

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од toshex, 27 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Продавам пар Joy-Con-и за Nintendo Switch, во плаво-црвена комбинација. Џојконите се купени од член на форумот во пакет со конзола и друг пар џојкони (сиви). Членот потенцираше дека овој пар (црвено-плав) ги купил како резерва и не ги користел скоро ич.

  Откако се кај мене (веќе 3-4 месеци) ги немам буквално ни еднаш употребено па решив да ги продадам и да идат кај некој кој можда ќе ги користи за играње двојки со другари/партнер/деца или слично. Вака само ми стојат у кутија.

  Гледам дека нови се 5990 у галерија, односно 3000 од еден џојкон во ИДЦ.

  Идат на продажба за 4400 стрикно во пар.
  Може замена за 2 добри Switch игри (кои ги немам).

  Не праќам по карго, локација Скопје.

  Доаѓаат со се strap-овите (нормално). Проба на лице место. Напомена дека како и сите џојкони кои ги иам пробано до сеа (нови и стари) можно е периодично да има мал дрифт.

  Слики:
  20200127_023455.jpg 20200127_023506.jpg 20200127_023519.jpg 20200127_023544.jpg 20200127_024718(0).jpg
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Откажана резервација. После инспекција од членот @dekomote ми посочи дека левиот џојкон покажува знаци на дрифт (у 5 минути дури ги пробуваше се деси два пати но секако не му одговараше пошо он барал тотално без дрифт) и исто посочи на некои мали имперфекции ко дисколорација на плавата боја на ќошот.

  Ја у меѓувреме повторно направив визуелна инспеквија и ги пробав поекстензивно.

  Џојконите се видно од претходниот сопственик ептен малку ако воопшто користени, но левиот џојкон покажува периодично мал дрифт... десниот може да покаже при подолг тест исто од кај знам.

  @dekomote заради дисколорацијата на тој ќош дури пројави сомнеж дека се може отварани, но ги проверив под светло визуелно сите штрафчиња и рабови на контролерите, го прашав и првиот сопственик и ве уверувам дека не се. Ниту штрафчињата имаат знаци на одвртување на главите ниту рабовите било каква деформација.

  Зошто има дисколорација? Веројатно ради носење у торба се гребнати таму. Видете слики ептен е незабележливо.

  Ко шо потенцирав од мене не се воопшто користени. Имам и друг пар сиви кои седат на конзолата кои исто така не ги користам но еден пар мора да зачувам ради функционалност.

  99.99% од времето јас користам про контролер.

  Е сега со оглед на се ова шо вечерва ми беше посочено сепак ќе направам корекција на цена.

  3500 денари е финална цена и за таа цена се одлични резервни или џојкони за да ги користат мали деца.

  Ако не се продадат ќе ги чувам, пошо ко шо кажа Декомоте и ме замисли - ако ми умрат оригиналните џојкони некад овие ќе се најдат а скапи се нови.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На dekomote му/ѝ се допаѓа ова.
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Бидејќи пишував од мобилен и не знаев како да направам болд еве за да биде повпечатливо:

  Корекција на (и финална) цена:
  3500 денари.


  За повеќе детали прочитајте ги горните постови.
  (ако може некој админ да го прилепи ова на крај у горниот пост пошо не можам да едитирам)
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP!~
  на продажба седат уште недела дена потоа ќе ги повлечам.

  значи за скоро 50% поевтини од во продавница, ако никој ги неќе ќе си седат у кутија дур не цркнат овие шо се на свичот па да ми притребаат за резерва.
   
 6. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
 7. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  BUMP за последен пат.
   
 8. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...