1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам стари десктоп компјутери

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Boldozer, 22 Февруари 2020.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  1. HP Compaq dx6100 MT
  Intel Pentium 4 520 2.8Ghz
  MB: Hp 0984h Chipset i915/i915g
  1.5GB DDR1 RAM (1x1Gb, 2x256Mb)
  80GB SATA HDD (тест подоле)
  CD/DVD RW IDE (тестиран)
  Floppy Drive поврзан
  Deluxe P4-500W напојување
  Инсталиран Windows Xp Sp3 со драјвери и Microsoft Office 2010

  Цена: 1000 ден.
  Слики од компјутерот:
  IMG_20200222_124342.jpg IMG_20200222_124448.jpg IMG_20200222_121520.jpg IMG_20200222_121543.jpg
  Тест од дискот:
  ExcelStor 80gb-1.png ExcelStor 80gb-2.png ExcelStor 80gb-3.png ExcelStor 80g-0.png ExcelStor 80gb-4.png
  Други слики:
  cpu.JPG mb.JPG ram.JPG bench.JPG
   
  На Ron0n и Mkdsime им се допаѓа ова.
 2. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  2. Pentium 925 PC
  Intel Pentium d925 3Ghz Dual Core
  MB: Hp ms 7254 ver 3.0 775 (2xSata, 2xRam, 1xPcie)
  AData 2x1GB DDR2 667Mhz
  160GB SATA2 HDD (тест подоле)
  2x CD/DVD RW IDE (не поврзани/ не тестирани, немам кабел)
  Gembrid Power Supply 330w (1x24pin,1x4pin cpu, 2xSata power, 2xMolex)
  Нема i/o shield и куќиштето е изгребано на некои места.
  Инсталиран Windows 7 32bit Home Basic со драјвери

  Цена: 1700 ден.
  Слики од компјутерот:
  IMG_20200222_223243.jpg IMG_20200222_223034.jpg IMG_20200222_222711.jpg IMG_20200222_222558.jpg IMG_20200222_222842.jpg IMG_20200222_222735.jpg
  Тест од Дискот:
  160-sata.png
   
  Nightwalker, Ron0n и на Mkdsime им се допаѓа ова.
 3. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  2. Pentium 925 PC - 1200 денари
  +опција со 3гб рам (2gb+1gb)
  + 8400gs 512mb = 1600 денари
   
 4. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  1. HP Compaq dx6100 MT брза продажба - 500 ден фиксно
   
 5. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  1. HP Compaq dx6100 MT продадено
   
 6. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  2. Pentium 925 PC со 8400gs/3gb ram - 1400 денари
   
 7. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,143
  595
  2 ноември 2012
  2. Pentium 925 PC со 8400gs/3gb ram - 1200 денари
   
Слични теми
 1. Perduf
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,082
 2. gocetan
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  300
 3. Ulrezaj
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,150
 4. pcdownside
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  4,927
 5. Dimitar77
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  600
Вчитување...

Сподели

Вчитување...